Yıllık Hosting Ücretleri

21Aralık 2016
by admin

Merhaba, Kaliteweb hosting ailesi olarak bu yazımızda sizlere yıllık hosting ücretleri konusunda bilgilendirme yapmayı hedefliyoruz. Makalemizde yıllık hosting ücretlerinin neye göre belirlendiği, Hosting ücretleri belirlenirken nelere dikkat edildiğini ve hosting ücretlerinin neden yıllık ödendiğine dair bilgiler vereceğiz.

Yıllık hosting ücretleri neye göre belirlenir?

Hosting ücretleri belirlenirken firmalar öncelikle sunucu masraflarını hedef almaktadırlar. Hiç bir firma zarar etmek istememektedir. Sonrasında kar marjı hesaplaması başlamaktadır. Hosting ücretleri birazda hosting firmasının hosting sunucusu ile ilgilidir aslında. Sunucunun aylık giderleri, sunucuya yapılan yatırım, sunucu özellikleri ve hat boyutuna göre farklı fiyatlandırma şekilleri yapılmaktadır. Bu saydığım özelliklerin yanı sıra daha bir çok özellik sayabiliriz…

Hosting ücretleri belirlenirken firmalar öncelikli olarak yukarda saydığımız özellikleri baz alırlar. Örneğin sunucunun aylık 300 TL gideri olduğunu varsayalım, yılda 3600 TL yapacaktır. Firma ortalama ortalama 50 TL den hosting paketi sattığını varsayarsak ortalama 72 hosting müşterisi olması gerekmektedir ki sunucunun aylık giderleri çıksın. Kar marjı ile birlikte ortalama 100 müşteri ile sunucu masrafları ve firmanın kar marjı çıkmaktadır.

Hosting ücretleri neden yıllıktır?

Hosting ücretlerinin yıllık olmasının en önemli özelliği daha uygun fiyatlı hizmet sunmaktır. Kaliteweb webhosting üzerinden gidecek olursak yıllık alımları 10 ay üzerinden değerlendirmekteyiz. Aylık alımlarda ise yukarıda ortalama 50 TL yıllık hosting ücreti demiştik, buna göre hesaplarsak normal fiyatı 50 TL olan bir hizmeti aylık ödeme ile 60 TL ücret ödeyerek satın almanız gerekecektir. Ve buna ek olarak ödeme unutulması çok sık görünen bir durumdur ki düşük ücretler her zaman gözden kaçırılmaktadır. Hosting ücretleri aylık olarak ödenseydi ortalama 50 TL olan paketin yıllık fiyatı 60 TL olacaktı ve aylık 5 TL yapmaktadır. Bu tarz bir durumda müşterilerin büyük çoğunluğu ödeme yapmayı unutacak ve otomatik işleyen sistem nedeni ile ödeme tarihi geçtiği gece saat 00:00 da otomatik olarak hosting hizmetleri askıya alınacaktı. Buda özellikle seo çalışması yapan müşterilerimiz için büyük problem meydana getirecekti.

Hosting hizmetleriniz ile ilgili her türlü soru, öneri ve görüş için bizimle 7/24 telefon, ticket ve mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir