Yeni iPad Modellerinin Özellikleri Nasıl Olacak?

14Mart 2017
by admin

Yeni iPad modelleri teknoloji tutkunları tarafından merakla bekleniyor ve her gün yeni söylentiler ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Marc Alonso isimli twitter kullanıcısının paylaştığı görselde yeni iPad için hazırlanan bir kılıftan ve yeni iPad’in özelliklerinden bahsedildi. Apple resmi açıklama yapmasa da, bir çok güvenilir kaynak Mart ayında bir iPad etkinliği bekliyor. Yapılacak etkinlikte dört yeni iPad Pro modelinin tanıtılacağı konuşuluyor. Yeni iPad modelleriyle birlikte akıllı klavye ve Apple Pencil 2 gibi aksesuarların da tanıtılması beklenirken; en çok merak edilen konu Apple’ın ikonik tabletlerinin ekran boyutunun ne olacağı.

Yeni iPad modellerinin ekran boyutu

Şu anda piyasada olan iPad Pro modelleri iki farklı ekran boyutuna sahip. Biri 9.7 inç’lik küçük modelken diğeri ise 12.9 inç’lik iPad Pro. İlk iPad Pro’nun fazla büyük, ikinci iPad Pro’nun fazla küçük olması eleştiriliyordu. Düzenlenecek etkinlikte, 7.9 inç, 9.7 inç, 10.5 inç ve 12.9 inçlik tabletlerin açıklanacağı söyleniyor. iPad mini 4’ün yerini 7.9 inç iPad Pro’nun alacağı tahmin edilirken, piyasadaki iPad Pro’ların devamı sayılabilecek 9.7 inç ve 12.9 inçlik modeller özellikleri güncellenerek satışa sunulacak. 10.5 inçlik model iPad Pro’ların geçiş modeli olacak. AMOLED ekran olup olmayacağı netleşmemiş durumda. İddiaların doğru olup olmadığını görmek için Apple’den gelecek haberleri beklememiz gerekecek.

iPad fiyatı ne olacak?

iPhone için uygulanan fiyat politikasının yeni iPad’de de uygulanması öngörülüyor. Buna göre ekran boyutu 9.7 inç olacak iPad ekonomik bir fiyata sahip olacak. Yeni özelliklerle donatılmış iPad Pro modelleri ise işlemci gücü ve ekran performansı bakımından daha verimli olurken, biraz daha pahalı olacak.

Yeni iPad yeni özellikler

Düşük fiyatlı olacak tabletlerde A9X işlemci, yeni özelliklerle donatılacak büyük iPad Pro’da A10X işlemcinin yanında ek donanım yükseltmeleri bekleniyor. Apple, kurumsal şirketler ve öğrenciler için tasarladığı 10.5 inç boyutundaki iPad Pro’ya ayrı bir önem veriyor.

AMOLED ekranın tahminlerin aksine olmayacağı iPad modellerinin dikkat çeken diğer özelliklerine bakacak olursak:

– Home tuşu olmayacak

– Akıllı bağlantı

– 4 hoparlör

– 12 megapiksellik iSight kamera

– İnceltilmiş çerçeve

– Gerçek renklerde ekran

– 3.5mm kulaklık girişi

Yeni iPad ne zaman satılacak?

DigiTimes’a göre, Mart ayında sadece ekonomik fiyatlı 9.7 inçlik iPad satışa sunulabilecek. Yeni modellerin piyasaya sürülmesinin Mayıs ya da Haziran ayına kalabileceği bildiriliyor.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir