WordPress ve en iyi eklentileri

09Şubat 2017
by admin

WordPress dünyada en çok kullanılan site yönetim panellerinden birisidir. WordPress kullanmak isteyenler kendi hosting yönetim sisteminden ücretsiz kurulumunu yapabilirler. WordPress web hosting kurulumu hızlı ve basittir, kurulum tamamlandıktan sonra hemen tasarımınızı oluşturup içerik ekleyebilirsiniz.

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğundan dolayı geliştiriciler tarafından ger geçen gün gelişmektedir. Böylelikle wordpress tabanlı siteler her geçen gün kendini güçlendirmektedir.

WordPress birbirinden başarılı eklentileri ile sitenizin yönetimi için sizlere çok fazla olanak sağlar bu eklentilerden en başarılı olan eklentileri sizler için sırasız olarak listeledik.

Page Builder by SiteOrigin Eklentisi

Tasarım açısından en başarılı bulduğumuz eklenti Page Builder by SiteOrigin Eklentisidir diyebiliriz. Page Builder by SiteOrigin Eklentisi ile ana sayfanızı istediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz ve tasarımınız için yeni özellikler ekleyebilirsiniz. Böylelikle siteniz tamamen sizin istediğiniz tasarım ile yayınlanır. Page Builder by SiteOrigin Eklentisini kullanmak çok fazla özellik eklemeniz ile beraber sitenizi yavaşlamasına sebep olabilir.

Disqus Comment System Eklentisi

Sitenizin kullanıcılarının paylaşımlarınıza ilgi göstermesi sizi kesinlikle mutlu eder var sayılan yorum sisteminin yerine Disqus Comment System Eklentisini kullanmanız kullanıcılarınız için daha pratik ve çok daha ilgi çekici olacaktır.

W3 Total Cache Eklentisi

Sitelerin hızlanmasına yarayan WordPress eklentisidir.  WordPress hosting özellikleriniz dışında sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlayan eklentilerin arasındaki en mükemmel yöntemidir.

WP-Sweep Eklentisi

WordPress veritabanınızı temizlemek için bu eklentiyi kullanmanız, wp hosting depolama alanınızın tasarrufunu için idealdir.

 

Bunların dışında konu başlıkları ile en iyi eklenti önerilerimiz.

 

En iyi SEO eklentisi – Yoast SEO Eklentisi

Bu zamana kadar yayınlanmış en iyi SEO eklentisidir ve en popüler eklentiler arasında ilk üç sırada bulunur. Sitenizin arama motorlarında daha yüksek sıralarda çıkmasını istiyorsanız bu WordPress eklentisini kullanmanız yeterli olacaktır.

 

En iyi sosyal medya eklentisi – Revive Old Post Eklentisi

Bu eklenti sitenizin arşivlerinden bir yazıyı rastgele seçerek sitenizde yayınlar ve Twitter, Facebook ve LinkedIn’de paylaşır. Bu sistem siz kapatana kadar otomatik olarak çalışır. Sitenizin dinamik bir yapıda kalmasına olanak sağlar.

 

En iyi istatistik eklentisi – WP Slimstat Eklentisi

Bu eklenti sitenizde görmek istediğiniz tüm kullanıcı erişimlerinin kayıdını tutar ve sizin için raporlar. En iyi istatistik ve analitik eklentisidir.

 

 

blog , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir