WordPress Hosting

04Ocak 2017
by admin

Merhabalar, Kaliteweb hosting ailesi olarak bu yazımızda sizlere wordpress hosting nedir? Ne için kullanılır? ve faydaları nelerdir onları anlatacağız.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hazır cms sistemleri içerisinde en yaygın kullanılanlardan bir tanesidir. WordPress gerek seosu gerek ise eklenti ve tema seçenekleri nedeniyle bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Hosting firmaları wordpress kullanan bunca yüzbinlerce hatta milyonlarca kişiye kolaylık sağlamak amacıyla wordpress hosting paketlerini geliştirmişlerdir. WordPress hosting paketleri kullanıcıların hızlı bir şekilde web sitelerine kavuşmalarını sağlayarak wordpress kurulumunu otomatik olarak yapmaktadır.

WordPress Hosting Ne için Kullanılır?

WordPress hosting wordpress hizmetini otomatik kurarak müşteriye teslim eden bir hosting paketidir. Bu sayede kullanıcı veritabanı açmak zorunda kalmaz, WordPress dosyalarını upload etmek zorunda kalmaz ve gereksiz wordpress kurulum adımlarını izlemek zorunda kalmaz. WordPress hosting satın alan bir müşteri ödemesini yaptıktan ortalama 5 dakika sonra wordpress web sitesine kavuşur. Müşterimizin yapması gereken tek şey ise Kendine uygun bir tema seçmek ve temanın görsellerini yazılarını değiştirmek olur. Böylece hızlı bir şekilde web sitesini aktif edebilir. WordPress sunmuş olduğu ücretsiz tema ve eklentileri ile kullanıcılarına kolay bir kullanım sunmaktadır. WordPress kurulum işleminizide hosting firmanızın yaptığına göre size kalan tek şey web sitenizi düzenlemek.

WordPress Hosting Faydaları Nelerdir?

WordPress hosting size kullanım kolaylığı ve hız sunmaktadır. Makalenin başında belirttiğimiz gibi wordpress gerek seo, gerek tema ve eklenti çeşitleri ile en iyi cms yazılımıdır. Ancak wordpress kurulumunu bilmeyen daha önce hiç hosting yönetmemiş kişiler bu aşamada biraz takılabilmektedir. Bu gibi sorunlardan müşterileri kurtarabilmek ve sadece web siteleri ile ilgilenmeyi sağlamak için wordpress hosting hizmeti satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirler.

WordPress hosting hizmetlerinin bir diğer faydası dediğimiz gibi iç seosu çok güçlü olmasıdır. Kuracağınız bir kaç eklenti ilede seo bilginiz hiç olmasa bile başarılı bir şekilde seo ayarlarınızı yapabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir