Windows Hosting Nedir ?

27Şubat 2017
by admin

Hosting internet sitesi kurarken ihtiyaç duyduğunuz alanı size sağlar. Bir barındırma sistemidir hosting. Her hizmette olduğu gibi bu hizmet şeklinde de birçok marka bulunmaktadır. Windows hosting de bunlardan biridir. Bizde bu yazımızda windows hostingin içeriğinden, çalışma şeklinden ve hizmetlerinden bahsedeceğiz.

Windows Hosting

Windows hosting, windows işletim sistemine sahiptir. Asp, asp.net ve php sistemlerini sorunsuz şekilde çalıştırabilmektedir. En iyi asp ve asp cript yazılımlarını çalıştırıyor olması windows hosting için artı bir puandır.Ancak php çalıştırması asp çalştırması kadar iyi değildir.Genellikle plesk panel ile satılmaktadır. İnsanlar arasında fazlası ile tercih edilen bir hostingdir. En çok satılanlar arasında ilk sırada yeralmaktadır. Bu yüzden kalite web windows hosting olarak adından söz ettirmektedir. Windows hosting de php yazılımdan çok asp yazılım tercih edilmektedir. Bu platform üzerinde html ve flash objeler rahatlıkla çalışabilmektedir. Bu platform üzerinde email hesabına sahip olmanızda mümkündür. Outlook, live, mail gibi hesaplar ile email alıp gönderebilirsiniz. Eğer asp tabanlı, access yazılımlı site kurmayı planlıyor iseniz windows hostingi tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Windows hostingte java, flash ve javascript çalıştırabilir, üstelik yeniden yükleme yapsanizda bunları kurabilirsiniz. MsSQl vs MySQl gibi sistemleri de çok rahat çalıştırmaktadır windows hosting.


Net framework ve microsoft 2008 veritabanı kullanan uygulamalar içinde en uygunu windows hosting idir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi asp ile en iyi çalısan uygulamadır. Asp engine windows üzerinde çalışır. IIS yani windows web hostingin kalbini oluşturan web sunucu yazılımının bileşenidir. ApaChe’ninde windows sürümü bulunmaktadır ve %100 uyumlu çalışmaktadır. Windows server 2008 sürümüne sahip iseniz php 5 otamatik olarak yüklü gelmektedir. Window hosting’in en çok seçilme sebeplerinden biri de microsoftun en bilinen veri tabanı MySQl ve asp ile tam uyumlu çalışmasıdır. Bütün bu özellikleri sayesinde windows hosting bir marka haline gelmiş ve web sitesi kurmada insanların bir numaralı tercihleri arasındadır.


Yukarıda saydığımız özellikleri dışında bulunan özellikleride windows hostingin tercih edilme sebepleri arasındadır. Bunların başında bu zamana kadar hiç bir müşterisine sorun çıkarmaması gelmektedir. Üstelik güvenliğide üst seviyede tutarak her geçen gün müşteri sayılarını artırmaktadırlar. Sundukları 7/24 saat destekte tercih edilme sebepleri arasındadır. Uzmanlar ile sundukları destekte eğer uygulamayı kullanma da problem yaşıyor iseniz arayarak ya da mail atarak sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. Özetle müşteri memnuniyetine ve hizmetine verdiği önem ile windows hosting oldukça iyi bir uygulamadır.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir