Web Sitenizin Trafiğini Arttırın!

07Nisan 2017
by admin

İnsanlığın belki de en önemli buluşlarından birisi internettir ve hızlı yaşam tarzı hızlı bağlanan bir web sitesini zorunlu kılmaktadır. Dolayısıyla günümüz şartlarında bağlantı hızı son derece önemli bir kavramdır. Bu bağlamda web hosting hizmetleri internet dünyasındaki hızı belirleyen en önemli yapı taşıdır denilebilir. Reklamcılığın hayli önem arz ettiği bir devirde iyi bir web sitesi tasarımı ile önemli kazanımlar sağlamak özellikle ticari müesseseler açısından mümkündür. Çünkü internet alanı dünya üzerinde markanızın veya ürününüzün tanınması açısından adeta bulunmaz bir nimettir. Günümüzde televizyon yayıncılığının ve reklamcılığının son derece pahalı bir uygulama olduğu düşünülürse web alanında bir sitenizin olması son derece ucuz bir maliyetle reklam yapabileceğiniz anlamını taşıyor.

Web Siteniz Mutlaka Arama Motorlarına Kaydedilmelidir.

Kurulum aşamasında sitenizin domain ve hosting hizmetleri satın almasının ardından ilk yapılması gerekenlerin başında web sitenizin arama motorları tarafından indexlenmesini sağlamak olacaktır.  Başta Google olmak üzere dünya üzerinde yüz civarında arama motoru bulunmaktadır ve bu arama motorlarının hepsinde gözüküyor olmanız ve bunların tamamından ziyaretçi alabilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde hiç kimsenin varlığından haberdar olmadığı bir siteye sahip olmakla bir yere varmamız mümkün olmayacaktır. Bütün bunların yanı sıra karışık kodlamaları veya script uygulamaları ile fonksiyonel işletim sistemlerinin hakim olduğu tasarımlarda sitenizin sayfa yüklemesi ve düzenlemesi son derece profesyonel bir şekilde ele alınmalıdır. İstatistik verilere göre bir internet kullanıcısının bağlanmaya çalıştığı web sitesinin açılmasını en fazla 4-5 saniye kadar beklediğini ve açılmaması durumunda siteye bağlanmaktan vazgeçerek başka sitelere yönlendiğini göstermektedir. Dolayısıyla sayfa yüklenmesi basite alınacak bir konu değildir.

Siteniz Tamamen Özgün İçeriklerden Oluşması Gerekiyor.

Her gün milyonlarca Web sitesinin yayın hayatına girdiği bilişim çağında sitenizde yayınladığınız içeriklerin kopya içerik olmaması gerekiyor. ilk defa Google tarafından geliştirilen SEO optimizasyonu arama motorunu kullanan ziyaretçileri memnun etmek onlara birbirinden faydalı değişik içerik sunmak için web sitelerini özgün içerik üretmeye zorlamak için geliştirilen bir optimizasyon yani eleme programıdır. Örneğin sitenizde ziyaretçilerinize sunduğunuz görsellerin yani resim veya videoların daha önce başkaları tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmış olması durumunda bunu tespit eden arama motoru sizin sitenizi aramalarda ilk olarak göstermeyip bu kriterlere uyan siteleri yükseltiyor. Ayrıca tanıtım yazılarınız veya ürünlerinizi ifade eden makalelerinizin özgün bir şekilde oluşturulması yine SEO kriterleri açısından zorunluluktur. Bu şekilde devreye sokulan birçok Kural web sitelerinin artık rahatça birbirinden kopya içerik almalarının önünü kesmiştir.

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir