Web Hostinger

22Aralık 2016
by admin

Web hostinger, Hosting satışı yapan kişilere genel olarak verilen bir isimdir bize. Veri merkezi hizmetimizden yararlanan bir çok müşterimiz, Gerek sunucu kiralayarak gerek barındırarak kendi müşterilerine hosting hizmeti sunan veri merkezi müşterilerimiz hali hazırda mevcuttur. Hatta bayi hosting hizmeti ile dahi hosting hizmeti satan müşterilerimiz mevcuttur.

Hosting hizmeti satmak aslında sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Her şeyden önce vergi levhanızın olması ve BTK kaydınızın bulunması yani BTK tarafından bu firma hosting satışı yapabilir izni almış olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde çok büyük cezalarla karşılaşabilirsiniz.

Vergi levhanız varsa ve BTK´dan gerekli izinleri aldıysanız yinede hosting hizmeti sağlamak size göre bir iş olmayabilir. Hosting hizmeti demek 7/24 destek demek. Örneklerle açıklamak gerekirse saate baktığımızda gece 02:32 ve bu saatte dahi müşterilerimize bilgiler verebilmek adına blogumuza makale girişi yapmaktayız. ve 7/24 teknik destek sağlamaktayız. 7/24 destek vermeden hosting satışı yapılamaz mı? yapılabilir elbette ancak bir müşteriniz size destek talebi gönderdiğinde yada telefonla aradığında hızlı bir şekilde size ulaşamazsa müşteride kötü bir izlenim bırakacaksınız ve hizmet yenileme zamanı geldiğinde muhtemelen firmanızı terk edecek ve farklı bir firmadan hizmet satın alacaktır.

Hosting satışının riskli yönleride bulunmaktadır. Hosting hizmeti satın alan her 10 kişinin 9´u hizmet sözleşmenizi okumamaktadır ve muhtemel sorunlardan sizi sorumlu tutacaktır. Örneğin hiç bir hosting firması yedekleme hizmeti sağlamamaktadır ve müşterisinden yedek almasını veya yedekleme hizmeti satın alması gerektiğini hizmet sözleşmesinde yazar. Ancak müşteri bu maddeleri okumadığından dolayı sunucuda meydana gelen bir arızada yedeğini size soracaktır. Daha önce yedek almadıysanız müşteri ile ciddi problemler yaşamanız ve müşteri kaybına kesin gözle bakabiliriz. Bu nedenle düzenli olarak yedek almanız ve yedeklerin doğru alınıp alınmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Her ne kadar hizmet sözleşmesine göre böyle bir zorunluluğunuz olmasada müşteri gözünde her zaman siz yedek almalısınız.

Sektördeki onlarca yıllık tecrübemize dayanarak bu konuda yüzlerce örnek verebiliriz ancak değerli vaktiniz çalmak istemeyiz. Web hostinger olmak zor bir iştir. Bunu başarabilirseniz hosting sektörü önü çok açık bir alandır.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir