Web Hosting Tavsiyeleri

10Ocak 2017
by admin

Web hosting tavsiyesi, paket alımında karar veremeyenler için mükemmel bir fırsat denilebilir. Bu makalede sizlere hosting tavsiyesi vereceğim. Web hosting alırken neye göre almalı ve dikkat etmeliyiz.

Web hosting almadan önce alacağımız yeri yani firmayı bulmalıyız. İlk dikkat etmemiz gereken nokta burasıdır. Alacağımız firmanın desteği alt yapısı vs. bizler için çok önemlidir. Bir hosting paketi almadan önce bunlara bakmalı olan müşterilerin yorumlarını ve memnuniyetlerini göz önüne alarak hosting paketi almalıyız. Hosting paketimizi alacağımız firmayı bulduk ve kesinleştirdikten sonra neye göre almalıyız.

Web hosting paketimizi seçerken kullanımlarımızı bir liste haline getirip ona göre bir paket seçmeliyiz. Örneğin benim bir film sitem var. Sitemdeki filmleri kendi hosting paketimden yayınlamak istiyorum. Burada 1. Etkenim disk alanı olacaktır. Çünkü çok fazla ve büyük boyutlarda dosyalarım olacak, bunlar içinde fazla disk alanına ihtiyacım olacaktır. Yani benim ilk önceliğim disk alanıdır. İkinci önceliğim ise trafik. Disk kadar önemlidir. Sitemde izlenen her bir video benim trafik tüketmem anlamına gelir. Bu yüzden paket alımında mümkünse sınırsız trafik değilse bile çok üst düzeyde örneğin aylık 2 TB gibi bir trafiğe sahip bir hosting paketi almam gerekir.

Sitemin trafiği çok hızlı akacağı yani kullanılacağı için trafiğe önemi veriyorum. Trafik limitim dolarsa otomatik olarak hosting paketim durdurulacağı için sitemin erişimi kesilecektir ve bunu kimse istemez birde hit sayımız yüksek ise bu çok kötü bir durum olacaktır.

Benim ihtiyacım olan disk ve trafik, bunlar kritik noktalarım ve hosting paket alımında ilk olarak bunlara bakmalıyım. Bunlar tamamsa diğer etkenler beni çok etkileyeceği için pekte aldırış etmiyorum. Fakat yine de bakıp en iyi paketi almakta fayda var, kimse yarı yolda kalmak istemez.

Hosting paketi alırken disk alanı, aylık trafik, mail limiti, cpu limiti, database limiti, lokasyon gibi detayları ihtiyacımıza göre bir sıraya koymalı ve buna göre karar vermeliyiz. Ucuz diyerek bunlara aldırış etmez ve rastgele bir hosting paketi alırsak emin olun paranız çöpe gidecek ve zarara uğrayacaksınızdır.

Eğer bir hosting paketi seçimi yapamıyor, karar veremiyor veya bu konuda fazla bilginiz yoksa 7/24 Kaliweb web hosting firması ile iletişime geçerek bu konularda ücretsiz destek ve en uygun fiyat garantisi ile hemen bir hosting paketi sahibi olabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir