Web Hosting Nedir

28Kasım 2016
by admin

Web Hosting Nedir?

Web hosting web sitelerinin barıldırıldığı bölüme verilen isimdir. Web hosting web siteniz için hazırladığınız dosyaların birleştiği ve dünyaya açıldığı konuma denir. Hosting hesapları yüksek kapasiteli sunuculardan açılarak müşterilerin kullanımına sunulur.

Hosting hizmetleri sunucular içerisinde ortak bir ağ içerisinde bulunurlar. Sunucu özelliklerinide ortak bir şekilde kullanılırlar. Böylece daha az bütçe ile bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. Ortak kullanımın bazen güzel bazen ise kötü yanları bulunmaktadır.

Güzel yanları; Maliyet açısından daha uygundur. Eğer gelirli bir siteniz veya kurumsal bir siteniz yoksa web hosting işinizi görecektir.

Kötü yanları; Herşeyin ortak kullanılmasıdır. Sunucu içeriside bulunan farklı bir hosting hesabı aşırı kaynak tüketimi yaptığında sunucu yavaşlayacaktır dolayısıyla sizin web sitenizde yavaşlayacaktır. Veyahutta bir müşterinin  spam yapması sunucu İP adreslerini spam listelerine sokacağında ötürü kısa süreliğine aynı sunucuda bulunan tüm müşterilerin mail gönderimi kısatlanacaktır. Bu yüzden mail alışverişiniz düzgün çalışmayacaktır.

Web hosting nasıl alınır?

Web hosting satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Öncelikle satın almak istediğiniz pakete karar veriniz. Satın almak istediğiniz paketi seçtikten sonra sırası ile aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Biz anlatımı yaparken “Kurumsal Linux Kobi+” paketi üzerinden gideceğiz.

  • Satın alacağımız paketi seçtikten sonra “satın al” butonuna basıyoruz. adsiz
  • Satın al butonuna bastıktan sonra karşımıza Domain seçenekleri ekranı gelecektir. Bu ekranda yeni bir domain satın alıp, Mevcut  domaininizi hositnginize yönlendirip, veya farklı bir firmadaki hosting hesabınızı kaliteweb.com a transfer edip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Biz anlatıma yeni domain satın alarak devam edeceğiz. Görselde yapılması gerekenler numaralandırlarak işaretlenmiştir. adsiz1
  • Karşınıza gelen ekran web hosting hesabınız için ekstra bir hizmet isteyip istemediğinizi ayarlayacağınız ekrandır. Bu ekranda ekstra bir hizmet istiyorsanız seçerek sepete ekle butonuna basabilirsiniz.adsiz2
  • Son olarak karşımıza gelen ekranında kupon kodunuz varsa kullanabilir ve ekstra indirim kazanabilirsiniz. Kupon kodunuz yoksa “ödeme” butonuna basarak ödeme sayfasına gidebilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaliteweb web hosting ailesi olarak bu yazımızda web hosting nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

 

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir