Web Hosting Kontrol Paneli

05Ocak 2017
by admin

Bir kaç farklı yerden hosting hizmeti satın aldıysanız görmüşsünüzdür´ki web hosting hizmetlerinden kontrol panelleri değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni her işletim sistemine özel bir kontrol paneli çeşiti olması ve bu kontrol panellerinin farklı farklı özellikleri olmasıdır. Hosting firmaları kontrol panellerini seçerken öncelikle kullanım kolaylığına yönelmektedir. Kullanımı kolay olan bir hosting kontrol panelinde müşteriler daha az problem yaşamakta ve daha hızlı işlem yapabilmektedir. Böylece aldığı hizmetler daha kusursuz olmaktadır.

Web hosting hizmetlerinde örneğin Windows sunucularda Plesk kullanılmaktadır. Yada Linux sunucularda cpanel, directadmin kullanılmaktadır. Tabi hem linux hemde windows ile çalışan hosting kontrol panelleride mevcuttur. Örneğin Plesk panel hem linux hemde windows hostingde çalışmaktadır.

Web hosting hizmetlerinizi satın alırken aldığınız hizmetlerde verilen kontrol panelleri ile ilgili bilgi almalısınız. Örneğin şuan en basit kontrol panellerinden bir tanesi Directadmindir. Directadmin sadecelik bakımından baktığımızda linux sunucularda muhakkak ilk tercih olmalıdır. Böylece kullanıcılar hositng kontrol panellerine girdiklerinde herşey gözlerinin önünde olacaktır ve aradıkları şeyleri rahatlıkla bulabilecek ve sorunsuzca işlemlerini yapacaklardır.

Windows sunucularda ise Plesk panel kullanım kolaylığı açısından bir adım öne çıkmaktadır. Plesk panel ile windows alt yapılı web sitelerinizi rahatlıkla host edebilirsiniz. Aldığınız hizmetleri değerlendirirken kontrol panelini kesinlikle atlamamalı ve seçimlerimizi directadmin yada plesk panelden yana yapmalıyız.

Kendiniz bir sunucu sahibi iseniz ve kendinize Web Hosting Kontrol Paneli arıyorsanız yine aynı şekilde directadmin yada plesk panel kurarak sunucularınızı hosting sunucusu haline getirmeniz mümkündür. Böylece hosting hesaplarınızın hepsini sunucunuzda aktif edebilir yada farklı müşterileriniz bulunmaktaysa hosting hesabı sağlayabilirsiniz.

Kontrol paneli ile ilgili her türlü soru, görüş ve öneri için 7/24 kaliteweb web hosting ile iletişime geçebilir ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yaşadığınız problemlere 7/24 çözüm sağlayan kaliteweb web hosting hizmetleri ile tanışmanın tam zamanı.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir