Web Hosting İle Kazançlı Web Sitesi

07Nisan 2017
by admin

Günümüz dünyası hiç kuşkusuz internet iletişimi üzerine kurulu. Ve internetin her türlü nimetinden faydalanan İnsanoğlu tüm bu hizmetleri hosting yani sunucular sayesinde kullanmaktadır. Konuyu biraz açmak gerekirse web dünyası sınırsız olmakla birlikte hizmetlerin aktarımları sırasında belirli bir alan üzerinde yayın yaparlar. Sözgelimi bir internet sitesi açmak istediğinizde sitenizin kaplayacağı alanı, sitenizi bir gün içerisinde kaç kişinin ziyaret edeceğini, sergileyeceğiniz ürünlerin miktarını, yayınlayacağınız resim veya videolar gibi her biri belirli algoritmalar çerçevesinde oluşturulmuş kodlamaların web sayfanızda belirli bir alan üzerinde yer alması gerekecektir. Dolayısıyla bir web sitesinin ilk kuruluşu sırasında son derece dikkatli bir şekilde davranması ve yönergelerin harfiyen uygulaması gerekiyor.

İlk Olarak Alan Adınızı Belirliyorsunuz.

Web tasarımında birinci basamak web sitenizin sizinle veya yaptığınız işle özdeşleşecek ve her zaman kullanacağınız bir alan adı yani adres belirlenmesi işlemidir. Alan adı seçiminde son derece dikkatli davranılmalı ve firmanızı temsil edecek bir isim almanız gerekecektir. Sonuç itibariyle firmanızı temsil edecek bu adresin faaliyet gösterdiğiniz iş ile uyumlu ve akılda kalacak bir isim olması hayatı önem taşır. Bunun yanı sıra genel konjektüre uygun bir şekilde alan adı seçilmesi halinde çok daha başarılı sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir. Ancak sizinle aynı çerçevede faaliyet yürüten firmaların daha önce yüzlerce alan adını almış olma ihtimali nedeniyle bu ismi seçmekte hayli zorlanacaksınız. Fakat alan adı sorgulaması veya bir başka deyişle domain sorgulama işlemi yapılarak almayı düşündüğünüz ismin daha önce başkaları tarafından alınıp alınmadığını kontrol etmek zorundasınız çünkü aynı isimde iki işyeri web dünyasında kabul edilemez bir durumdur.

İkinci Önemli Konu Sunucu Seçimidir.

Sanal dünyanın görünmez yayıncıları hosting firmalarıdır. Sonuçta sizler bir web sitesi açarak sanal yaşam içerisinde bir mağaza sahibi olursunuz ancak 24 saat açık bu mağazanın ziyaretçilere sunulmasını sağlayan hosting sunucu firmanızdır.  Web sitenizi sizin adınıza yayınlayacak olan firma bu hizmeti yürütürken bir takım kriterler uygular ve bu çerçevede sitenizi ziyaretçilerin kullanımına sunarlar. Bunun dışında web sitenizin açılma hızından tanıtımına ve birtakım java script uygulamalarının fonksiyonel işlerliklerine kadar kullanılabilir olması ve sitenize her zaman ulaşılabilmesi açısından hosting firmanız sizin adınıza önemli görevler yaparlar. Dolayısıyla özellikle ticari bir faaliyet yapmak için web sitesi kurmak istiyorsanız domain ve hosting almaksızın bu faaliyeti yürütmeniz mümkün değildir. Kalite web.com olarak sizler için her zaman kaliteli sunucu hizmetlerini yürütmekte ve alanında lider olma yolunda hızla ilerlemektedir. Her türlü sorunuzu bizlere sorabilirsiniz. Yardımcı olmak bizim görevimizdir.

blog , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir