Web Hosting İle Fiziksel Sunucu Arasındaki Farklar Nedir ?

01Kasım 2016
by admin

Web hosting hizmeti ile kendimize ait bir sunucu içerisindeki hosting arasında ne gibi farklılıklar var.

Firmalar web hosting paketlerini genelde yıllık ve çok uygun fiyatlara verir. Bunun böyle olmasının sebebi nedir ?

Web hosting paketleri paylaşımlı sunucu olduğu için fiyat konusunda oldukça uygun fakat performans ve istediğimizi yapma konusunda bi o kadarda kötü diyebiliriz. Mantığını şöyle basitçe anlatabiliriz. Bir fiziksel sunucu mevcut. Bu fiziksel sunucu içerisine hosting sistemi kurulur ve diskten parça parça alanlar yüzlerce müşteriye satılır. Paylaşımlı olarak tüm müşteriler bu sunucuyu kullanır. Yani bir disk üzerinde 100 müşterinin sitesi var ise 100 site işlem yapar buda bizim sitemizin performansını düşürür. Ayrıca paylaşımlı hosting paketlerinde çoğu özellik kısıtlıdır. Dışarıya dosya yükleme veya çekme gibi özelliklerde limit, cpu kullanımında limit vb. özellikler olur. Buda istediğimiz işi tam anlamıyla yapmamıza engel olur.

Eğer yüksek kullanıcıya sahip veya büyük bir projemiz var ise normal paylaşımlı hosting paketleri işimizi görmeyecektir. Bu durumda işimizi görecek şey kendimize ait paylaşımsız bir sunucudur. Biraz önceki örneğimizde bir fiziksel sunucuda 100 müşteri mevcuttu şimdi ise bu sunucu tamamen bize ait ve tek müşteri olarak biz olacağız. Bu sayede kat kat daha fazla performans alacağız ve herhangi bir limitleme olmadan istediğimiz ayarı istediğimiz zaman yapabileceğiz.

Fiziksel tamamen bize ait sunucu normal hosting paketlerine göre biraz daha tuzlu olacaktır fakat emin olun aradaki farka kat kat değecektir. Her türlü işte kafamız rahat ve bir limitleme olmadan gönül rahatlığıyla işlem yapıyor olabileceğiz. Bir avantajı ise bu fiziksel sunucuyu bizde paylaşımlı bir hosting haline getirebilir satarak veya diğer sitelerimiz için kullanarak kaar edebiliriz. Bir nevi bu sayede hosting sağlayıcı olabiliriz.

Sizde en iyi fiyat garantili bir fiziksel sunucu veya hosting paketi almak için Kaliteweb web hosting firmamız ile iletişime geçerek 7/24 destek ile sizlere özel teklif alarak bir hosting paketi sahibi olabilirsiniz. Bu konuda Kaliteweb web hosting ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin…

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir