Vds Sunucu Fiyatları

07Aralık 2016
by admin

VDS Sunucu yani Virtual Dedicated Server sanal bu sunucu çeşitidir. Sanal sunucular daha önceki makalelerimizde belirttiğimiz gibi Yüksek özellikle fiziksel sunucular üzerinden açılmaktadır. Böylece daha uygun fiyata sunucu sahibi olarak daha kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile sunucu özellikleri 10 İşlemci ve 265 GB ram desteğine kadar çıkmış durumda. Böylece bir fiziksel sunucu içerisinden çok yüksek özellikli onlarca VDS server yani sanal sunucu açılabilmektedir. Böylece yer, elektrik ve hat fiyatlarından kar elde edilebilmekte ve daha uygun fiyatlara daha yüksek özellikli sanal sunucular açılabilmektedir.

Bütçe sıkıntısı yaşayan ve yüksek özellikli sunucu ihtiyacı olan müşterilerin VDS serverlara yönelerek hem uygun fiyat hem de yüksek özellik beklentileri karşılanabilmektedir. VDS sunucu fiyatları günümüzde çok aşağılara düşmesinin başlıca nedeni de budur. Hat, elektrik ve barındırma yani yer kirası dahi baz alındığında 20 adet sunucu yerine 20 adet aynı özelliklere sahip sanal sunucu daha karlı bir duruma gelmektedir. Veri merkezleri bu sayede sunucu sayılarını 2 ye katlayabilmekte ve daha fazla müşteri portföyüne sahip olabilmektedir.

VDS paketlerinin boyutlarına göre farklı fiziksel sunucular hazırlamakta mantıklı bir iştir tabi. Dolar fiyatlarının yükselmesi ile birlikte birkaç yıl önce 3 Bin TL ye alınan bir sunucunun şuanda 8 Bin TL lere kadar dayanması veri merkezlerinin işlemlerini de zorlaştırmaktadır. Bu nedenle alınacak sunucunun özellikleri çok önem kazanmaktadır. Düşük özellikli bir sunucu ile yüksek özellikli bir sunucunun arasında devasa fiyat farkları yaratılmaktadır. Özellikle veri merkezlerinden barındırma hizmeti olarak satış yapan firmaların beli iyice bükülmek zorunda kalmıştır.

Kaliteweb hosting gibi kendi veri merkezinden hizmet sunan firmalar ise kendi donanımları ile hizmet verdiğinden ötürü daha uygun fiyat ve daha iyi bir teknik destek hizmeti sunabilmektedir. Sizde VDS sunucu hizmetleriniz için kaliteweb hosting gibi kendi veri merkezinden hizmet veren firmalar ile çalışarak daha uygun fiyatlı ve daha kaliteli bir hizmet alabilir ve yaşadığınız ya da yaşayacağınız problemlere anlık müdahale ile daha hızlı çözümler bulabilirsiniz.

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir