Uzak Bilgisayar Kiralama

24Kasım 2016
by admin

Uzak Bilgisayar Kiralama Nedir?

Uzak bilgisayar kiralama Windows sunucu kiralamak ile eşdeğerdir. Kiraladığınız Windows sunucuya uzaktan bağlanarak normal bir bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Hosting kontrol panelinden – Program çalıştırmak kadar sınırsız işlevi gerçekleştirebileceğiniz uzak masaüstü ile evinizde bir bilgisayar kullanımı hissini yaşayacaksınız.

Team viewerı birçoğumuz biliyoruzdur ve kullanmışızdır. Bir bilgisayara ID ve şifre yardımı ile bağlanmamızı sağlar ve o bilgisayarın kontrolü bize geçer. Windows sunucularda benzer özellikleri taşır. Uzak masaüstü bağlantısı ile (bunu makalenin devamında anlatacağız.) Windows sunucunuza bağlanabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin açık tutmanız gereken bir program varsa bunu uzak masa üstünüzde yani Windows sunucunuzda 7/24 açık tutabilirsiniz.

Uzak masaüstü bağlantısı nasıl yapılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek uzak masaüstü bağlantısı yapabilirsiniz.

  • Başlat menüsüne girerek “uzak masaüstü bağlantısı” yazın, karşınıza uzak masaüstü bağlantı ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıklayın ve açın.

uzak-masaustu

  • Karşınıza aşağıdaki görsel de bulunan uzak masaüstü bağlantı ekranı gelecektir. Bu ekranda “Bilgisayar” yazınısının karşısında bulunan ekrana uzak masaüstü sunucumuzun İP adresini yazıyoruz ve bağlan diyoruz.

uzak-masaustu1

  • Karşımıza gelen ekranda bizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. İstenilen bilgileri giriyoruz ve artık sunucumuza bağlandık.

Not: Yukarıda görselde bulunan ekranı geçtikten sonra bilgisayarınızda kopyaladığınız yazılar sunucuda yapıştırılmayacaktır. Şifreniz karmaşık ve uzunsa aşağıdaki işlemi izleyerek daha pratik bir şekilde sunucunuza giriş yapabilirsiniz.

  • Seçenekler butonuna basın ve karşınıza gelen ekranda “bilgisayar” yazan bölüme İP adresinizi giriniz. “Kullanıcı adı” yazan bölüme sunucunuzdaki kullanıcı adını girin. Ardından bağlan butonuna basın.

uzak-masaustu1

  • Bağlan butonuna basıktan sonra sunucuya bağlanmayacak ve öncesinde sizden şifre girmenizi isteyecektir. Henüz uzak masaüstü bilgisayarımıza bağlanmadığımız için bu ekranda kopyala yapıştır yapmak işe yarayacaktır. Şifrenizi kopyalayıp bu ekrana yapıştırabilirsiniz. Şifrenizi girdikten sonra otomatik olarak sunucunuzda oturum açacaktır.

İşte bu kadar artık sunucunuza bağlandınız ve istediğiniz her işlemi ( Yasal olan her işlemi) yapabilirsiniz.

 

Sunucular hakkında bilgi sahibi değilseniz ve bir uzak masaüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa kaliteweb hosting ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Program çalıştırma amacı ile kullanacak olanların muhakkak iletişime geçmesini ve bilgi almasını önermekteyiz.

 

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir