Ucuz VDS

14Aralık 2016
by admin

Merhabalar, Ucuz VDS konumuzda ucuz vdslerin neden satıldığı ve ne amaçla kullanıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Öncelikle Ucuz VDS nedir diyerek başlayalım isterseniz. Ucuz VDS, düşük özelliklere sahip ve test amaçlı kullanılabilecek VDSlere verilebilecek isimdir. VDS özellikleri düşürülerek ucuz VDS hizmeti sağlanmaktadır.

Ucuz VDS ler de neler yapılabilir sorusuna gelecek olursak bu birazda aldığınız VDS özelliğine göre değişiklik gösterecektir.  Örneğin 500 MB ram 10 GB disk alanına sahip bir VDS aldığınızda hosting kontrol panellerinin çoğu düzgün çalışmayacaktır yada hiç çalışmayacaktır. Hosting kontrol panelleri için uygun olmayan bu özelliklerde hosting paneli kurulsa bile içerisine açılan Hosting hesapları az bir trafik dahi alsa ram yetersizliğinden dolayı VDS sunucu kendini kapatacaktır ve donacaktır.

500 MB ram ve 100 GB diskli bir VDS üzerinden web sitesi yayını yapmak istiyorsanız hosting kontrol paneli olmadan SSH üzerinden hosting var edebilirsiniz ancak bu işlem sonunda yaşanan sorunlara da SSH üzerinden müdahale etmek zorunda kalacaksınız. Bu özelliklerdeki VDS paketleri genelde VDS kullanmayı bilmeyen yada bilip farklı işlemleri test etmek için kullanmak isteyenlere göre bir pakettir. Aldığınız bu özellikteki bir VDS paketi ile üzerine kurduracağınız işletim sistemine göre Linux ise komut satırı kullanmayı ve komut satırı ile işlemler yapmayı öğrenebilirsiniz. Yada Windows ise uzak masaüstü kullanmayı yada uzak masaüstü sunucu ile işlem yapmayı öğrenebilirsiniz.

VDS paketleriniz daha yüksek özelliğe sahipse örneğin 1-2 GB Ram gibi bu hizmetlerde web sitesi de barındırabilirsiniz. Tabi web siteniz aşırı hitli bir site ise sunucunuz zorlanacaktır ve donacaktır. Bu VDS paketlerinde ise hosting kontrol paneli kurabilir ve kurdurduğunuz hosting kontrol paneli üzerinden testler yapabilir ve detaylıca öğrenebilirsiniz. Böylece sunucu yönetimi konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ardından gideceğiniz kurslar ile bildiğiniz konuları hızlı bir şekilde geçerek uzmanlık sertifikası alabilirsiniz.

Sunucu yönetimi konusunda bilgisi olmayan müşterilerimizin VDS paketlere geçmeden önce test VDSi satın alarak bilgi sahibi olmalarını ya da sunucu siparişi verirken destek paketide satın almalarını önermekteyiz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir