Ucuz Hosting’in Yahnisi Olur mu?

22Şubat 2017
by admin

İnternet üzerinden pek çok insan para kazanmakta, internet üzerinden en çok getiren yöntem ise blog yahut site açmak gelmektedir. Bu yöntemlerde çok para kazanmak istiyorsak sağlam atmanız gereken ilk adım kaliteli hosting hizmeti almaktır.  Hosting hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz pek çok site mevcut peki ucuz hosting hizmetinin yahnisi olur mu?

Web Sitesi Sınırlı Trafik Akış
Her şeyden önce ucuz yahut ücretsiz hosting hizmetleri web sitenizde belli bir sayı ile sınırlı trafik akışı ve dosya boşluğu sağlarlar. Bu şu anlama gelmektedir ücretsiz hosting hizmeti almanız durumunda sitenizi tıklayan ziyaretçi sayısı belli bir sayıda sınırlı tutulacaktır. Bu da her zaman için daha az reklam geliri anlamına gelmektedir.

Yedekleme Hizmeti Bulunmuyor
Ücretsiz yahut uygun fiyatlı hosting firmaları sitenizi yedekleme imanı sunmuyor buda sitene herhangi bir sebepten dolayı bir şey olması durumunda site kurulumuna en baştan başlamanız anlamına geliyor ki bu durumda kaliteli hosting hizmetine ödeyeceğiniz ücretten çok daha fazla masraf yapacağınız anlamına gelmektedir.

Zayıf SEO Hizmeti
Ücretsiz yahut ucuz hosting hizmetlerinde karşınıza çıkacak bir diğer durum ise zayıf seo hizmetidir. Kaliteli bir SEO çalışması bloğunuzu zirvelere çıkarırken ucuz hosting hizmetlerinde kaliteli bir SEO çalışması ile kesinlikle karşılaşmazsınız.

Müşteri Desteği Hiçbir Zaman Bulunmaz
Ücretsiz ve ucuz hosting hizmeti sunan firmalarda kötü bir müşteri desteği dahi bulunmaz.

Web Sitenizin Her Zaman Kapatılma Riski
Özellikle ücretsiz hizmet sunan firmalarda karşılaştığımız bir diğer durum ise sitenizin yahut bloğunuzun bir anda kapatılması oluyor. Bir anda hizmet aldığınız firma tarafından siteniz kapatılabiliyor. İnternet üzerinden para kazanmak isterken bir anda sitenize yapmış olduğunuz yatırımı çöpe atabiliyorsunuz.

Web hosting hizmeti sitenizin ve bloglarınızın kar oranını yükseltmek için alınan hizmetlerdir. Unutmayın ki yatırım yapmadan yüksek gelir elde etmek mümkün değildir.  Bu cümlemiz yüksek fiyatlı satın alacağınız hosting hizmetinin çok kaliteli olacağı anlamına da gelmemektedir. Web hosting hizmeti alırken dikkat edeceğiniz ilk nokta alacağınız paket içeriği olmalıdır. Yüksek fiyatlı ve çok fonksiyonlu görünen pek çok hosting paketinde ihtiyacınız olmayan hizmetler bulunabilir. Bir hosting firması ile uzun vadeli anlaşmalar yapmadan önce uygun maliyetli deneme paketlerini satın almak firmaları ve hizmetlerini deneyimlemek açısından son derece akıllıca bir tercih olacaktır. Unutmayın hosting hizmeti sitenize yapacağınız en büyük yatırımdır, para kazanmak istiyorsanız her şeyden önce yatırımınızı doğru yapmanız gerekir.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir