Ucuz Hosting

03Aralık 2016
by admin

ucuz-hosting-firmalariHosting ücretleri. Artık günümüzde neredeyse ekmek su parasına yıllık hosting paketi alır olduk. Çoğumuz 5, 10 TL ye hosting paketi görünce atlıyor satın almaya karar veriyoruz. Bu kadar ucuz görünce hiç özellik sorgulamıyoruz ve satın alıyoruz. Çoğu zaman 1 ay geçmeden pişman oluyor ve başka paket alıyoruz, paramız çöpe gitmiş oluyor. Peki neden bu kadar ucuz oluyor.

Hosting paketleri paylaşımlı olarak kullanıldığı için bir fiziksel sunucuda ortak barınır. Ucuz hostinglerin kesinlikle kaynakları çok az dereceye sahiptir. Hosting firmaları satış yapmak için genellikle bu çok düşük fiyatları kocaman ekrana yansıttıkları için çoğumuz bu özellikleri görmez aldırış etmeyiz ve satın alırız.

Hosting paketi alırken kesinlikle paket detaylarına bakmalıyız yoksa 1 ay geçmeden paramız çöpe gidecektir. Paketlerde trafik disk cpu kullanım hakkı ne kadar öğrenmeliyiz. Çoğu ucuz hosting paketinde bunlar bir web sitenin 2 günde harcayacağı limitte olur ve sitesini bu pakette barındıran kişi 2 gün sonra sitesinin açılmadığını görür. Hit değeri yüksek ziyaretçisi olan bir sitemiz var ise sitemiz sürekli cpu ve trafik harcayacağı için emin olun hiçbir ucuz hosting paketi işimizi görmeyecektir. Bu yüzden paramızı bu paketlere harcamadan önce alacağımız hosting paketinde ne özellikler var bilmeliyiz.

Bu hosting paketleri genelde yurt dışında sunucular ucuz olduğu için yurt dışı lokasyon olur. Eğer çok büyük ve önemli bir sitemiz yok 2 saniye geç açılsa da olur diyorsak yurt dışı lokasyon bize sorun yaratmayacaktır. Fakat bir forum sitesi gibi sürekli ziyaretçisi olan bir sitemiz var ise yurt dışı lokasyon bize yavaş geleceği için Türkiye lokasyon almalı sitemizin daha hızlı açılmasını sağlamalıyız.

Disk seçiminde ise çoğu firma SATA disk verir. SATA disk bizim evlerde kullandığımız disklerdir. Bir web sitesinde eğer mümkünse kesinlikle SSD disk almalıyız. Bu SSD diskler SATA disklere göre 10 kat daha hızlı olduğu için emin olun web sitenizde gözle görülebilir bir değişim göreceksiniz. Sitenizin hızı ciddi anlamda artacaktır.

Çok küçük php dosyalar basit projeler için ucuz hostingler size yetecektir. Sizi hem fiyat konusunda hem de kalite konusunda Kaliteweb web hosting firması memnun edecektir. Her türlü projeniz ve bütçenize göre hosting paketlerini 7/24 destek alarak Kaliteweb web hosting firmasından gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir