Ucuz Hosting Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

06Şubat 2017
by admin

İnternet dünyasına girmek için veya halihazırda yayınlanmakta olan web siteniz size barındırma hizmetleri açısından çok masraf oluşturabilir. Bir yandan sitenize içerik üretmek için gidilen masraflar öte yandan sitenizin barındırma masrafları sizin masraflarınızı daha da katlaya bilir. Size hem kaliteli hem de uygun fiyata barındırma hizmeti veren ve bütçenizi sarsmadan internet dünyasına açılabilecek hosting paketlerini bu yazıda tanıyabilirsiniz.

 

Ucuz hosting satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Bu sektörde birçok firma bulunmakta. Belki bazılarının adını da çokça duymuş olabilirsiniz, kimi firmalar ise tam tersi ne olduğu bile belli değil. Hosting paketi alırken size piyasanın altında teklif sunan amatör hosting firmaları yerine sektörde en az on yıllık bir birikimi olan ve kendini bu sektörde kanıtlamış firma tercih etmek en doğru seçim olacaktır.

 

Paket içerikleri

Bazı hosting firmaları sizi yanıltabilir. Bu firmalar her ne kadar ünlü olursa olsun siz yinede hizmeti atmadan önce teklif edilen paketin içeriklerine dikkatlice bakın. Eksik gördüğünüz veya ön planda tutulmamış maddeler pakete dahil olabilir. Nasıl mı?

Bazı firmalar size çok uygun fiyat karşılığın da uygun olarak barındırma hizmeti verebilir, burada hiçbir sorun yok ama ileride kesinlikle ihtiyaç duyacağınız depolama alanı, sunucu trafiği, e-posta NS yönlendirme ve benzeri standart özellikler için ek ücret talep edebilirler.

 

Sözleşme süresine dikkat edin

Hosting satın alırken reklam amaçlı ana sayfalarda indirimli fiyatlar sunan firmalar kullanıcıya asıl paketi yanlış olarak anlamasına çok neden oldular. Bu yanlış yönlendirme ile mağdur olan kullanıcılardan olmak istemiyorsanız sözleşme limitlerine dikkate alarak okumak önemlidir.

Yüksek indirim ile alındığı sanılan paketler genellikle kısa süreli indirim sonrasında ise iki üç katına çıkabilecek paketlerdir. Tavsiyemiz olan bu etmeni göz arda etmemeniz önemlidir zira ilk yıl çok düşük meblağlar ödeyip aldığınız paketiniz gelecek yıl için sizi kesinlikle şaşırtabilir. Gerçekten uygun indirimli hosting paketi almak için en az 2 ya da 3 yıllık bir sözleşme yapmanız gerekir.

 

Sunucunun Türkiye’de olmasına dikkat edin.

Eğer siteniz daha çok Türk kullanıcılara hitap edecek ve genel olarak Türk kullanıcılar ziyaret edecek ise sanal sunucunuzun mutlaka Türkiye’de olasına dikkat etmelisiniz yurt dışından aldığınız sunucular yut içi arama sonuçlarını etkiler. Yurt dışında alınan paketler genel olarak Dolar üzerinden satılır. Doların ciddi anlamda tırmandığı bu dönemde kur fakı ve aylık taksitle kiralık sunucu pekte uygun bir çözüm olmaya bilir bu nedenle yerli firma ve Türk Lirası ile.

 

Bu öneriler dikkate alarak sitenizi kaliteli bir ortamda inşa etmek istiyorsanız. Sayfa içerisindeki linkler ile firmamıza ulaşabilirsiniz eğer ki bu konuda sıkıntılarınız ve site kurulumu aşamasında desteğe ihtiyacınız olursa, Kaliteweb olarak sizlere elimizde geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

blog , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir