Ucuz Hosting Paketleri

10Ocak 2017
by admin

Ucuz hosting paketleri. Birçok firma artık hosting paketlerinin yanında bizlere ucuz hosting paketleri sunuyor. Bu paketler genelde çok basit işlem yapacaklar örneğin birkaç php sayfası çalıştıracak kişiler tarafından tercih edilir. Ucuz hosting paketlerini hangi durumlarda ne için alabiliriz.

Hosting paketleri paylaşımlı olarak kullanıldığı için bir fiziksel sunucuda ortak barınır. Ucuz hostinglerin kesinlikle kaynakları çok az dereceye sahiptir. Hosting firmaları ucuz olmasından dolayı ve müşteri çekme adına bu tür paketleri olabildiğince ucuz tutar ve dikkat çekici bir şekilde sundukları için birçoğumuz fiyatı görür görmez işte hosting ve ucuz diyerek satın alırız.

Hosting paketi alırken kesinlikle paket detaylarına dikkat etmeliyiz aksi takdirde kat kat fazla para ödeyebiliriz. Ucuz hosting paketlerinde trafik, cpu, disk gibi kullanım hakkı ne kadar bunları kesinlikle bilmeliyiz. Birçok ucuz hosting paketinde kaynaklar normal bir web sitenin birkaç günde harcayacağı limitte olur ve sitesini bu pakette barındıran bir kişi birkaç gün sonra kaynakları doldurduğu için erişiminin gittiğini görebilir. Hit değeri yüksek ziyaretçisi olan bir sitemiz var ise sitemiz sürekli cpu ve trafik harcayacağı için emin olun hiçbir ucuz hosting paketi işimizi görmeyecektir. Bu yüzden paramızı bu paketlere harcamadan önce alacağımız hosting paketinde ne özellikler var bilmeliyiz.

Ucuz hosting paketlerinin ucuz olma nedenlerinden birisi sağlayıcı firmaya neredeyse hiç maliyeti olmamasıdır. Bu etkenlerden birisi lokasyon olabilir. Yurt dışı lokasyon sunucular ülkemize göre daha uygun fiyat olduğu için firmalar yurt dışından sunucu temin ederek bunu bir hosting haline getirebilir ve bizlere ucuz bir şekilde sunabilir. Eğer sitemizde lokasyonun önemi var ise bu etkene dikkat etmekte fayda var.

Bir diğer etken ise disk türü. Ucuz hosting gibi düşük maliyetli paketlerde disk olarak SATA disk kullanılabilir. SATA disk eski nesil bir disktir ve çoğumuzun evlerindeki bilgisayarlarında kullandığı disk türüdür. Bir hosting paketinde eğer mümkünse kesinlikle SSD disk almalıyız. SSD diskler SATA disklere göre 10 kat daha hızlı olduğu için emin olun web sitenizde gözle görülebilir bir değişim göreceksiniz. Sunucunun kullandığı kaynaklar sitemizin hızını etkileyecektir. Bu yüzden her zaman üst kaynaklar kullanmaya özen göstermeliyiz.

Basit projeleriniz için ucuz hosting paketlerini tercih edebiliriz. Örneğin birkaç php sayfası çalıştırıp bir şey test ediyorsak bu paketler bizim için mükemmel olacaktır. Fiyat ve kalite konusunda Kaliteweb web hosting firmasını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Her türlü projeniz ve bütçenize göre hosting paketlerini 7/24 destek alarak Kaliteweb web hosting firmasından gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir