Twitter´da Etkileşim Arttırma Yolları

07Kasım 2016
by admin

Twitter eski popülerliğini kaybetse bile hala sosyal medya pazarlamasında etkin role sahip. Twitter her ne kadar farklı amaçlar için kullanan olsa da kuruluş amacı mikro blog sitesidir. 140 Karakterlik yazı sınırı olmasına karşın sosyal medya kullanıcılarının yoğun ilgilisini çekmekte ve çok yoğun haber akışı gerçekleşmektedir. Kullanıcıların gündemi hızlı takip etmesiyle de markaların tweetlerine etkileşim alması zorlaşmaktadır.

Twitter da etkileşim almanın 9 yolunu sizler için sıraladık;

1- Hedef Kitle Seçimi; Hedef kitle seçimi sosyal medya için çok önemli bir konudur. Bu maddeyi sadece twitter için değil diğer sosyal medya hesaplarınız içinde baz alabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcılarının bir tweete yada farklı bir sosyal medya kanalında ki paylaşıma etkileşim yapması için ilgisini çekmek gereklidir. Ürün ve hizmetlerinize etkileşim alabilmeniz için paylaşımınızı gören kişinin markanız ile ilgileniyor olması gerekmektedir.

2- Retweet butonunu kullanın; Twitter kullanıcılarının neredeyse hepsinde bu olay yer almaktadır. Tweetlerini retweet ettiğiniz bir kullanıcı sizi hafızanıza kazıyacaktır ve attığınız tweetlerle etkileşim içinde olacaktır.

3- Tweetlerinizde # Hashtag’ler kullanın; Hashtag kullanımı paylaşımınızın sizi takip etmeyenler tarafından da görülmesini sağlayacaktır ve Hashtag´a yazdığınız kelimeyi kullanıcılar aratarak bulduğu için direk sizin markanızla ilgilenen kullanıcılara ulaşmış olacaksınız. Hashtag Kullanırken abartıya kaçmayın ve muhakkak markanız yada tweetiniz ile ilgili Hashtagler kullanın.

4- Görsel Kullanın; WeAreSocial´ın yapmış olduğu araştırmaya göre tweetiniz 1.7 saniye içinde haber kaynağından kaybolmaktadır ve aşağılara düşmektedir. 1.7 Saniyede takipçilerinize tweetinizi gösterecekmiş gibi özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun yolu ise görsel kullanımından geçmektedir. Tweetlerinizle alakalı görseller kullanmaya gayret gösterin ve görsellerinizin çözünürlüğü yüksek olsun.

5- Takipçilerinize Soru Sorun; Takipçilerinize soru sormaktan çekinmeyin. Gelecek eleştiriler bile etkileşim sağlayacaktır.

6- Tweetlerinize Linkler ekleyin; Tweetlerinize ekleyeceğiniz linkler etkileşiminizi ve web sitenize sosyal yollardan gelen hitinizi arttıracaktır. Her ne kadar 140 karakterle bunu yapmak zor olsa da takipçilerinizin ilgisini çekeceğinden dolayı yapılması gerekmektedir.

7- Twitter Kartı Oluştur; Twitter kartı tweetlerinizi web sitenizde sergilemenize yarayacaktır. Twitter kartınızı oluştururken size kartınızda ne yer alacağını soracaktır yazı paylaşımı, fotoğraf paylaşımı ve video paylaşımı diye.

8- Kullanıcıların Twitterda Yoğun Olduğu Zamanları Seçin; Takipçilerinizin twitterda yoğun olduğu saatleri seçmeye özen gösterin. Takipçilerinizin yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapmak etkileşimizi arttıracaktır. Özellikle akşam saatlerinde olan paylaşımlar daha çok etkileşim almaktadır.

9- Çok Fazla Paylaşım Yapmayın; Twitter paylaşımlarınızda aşırıya kaçmayın. Çok sık ve devamlı paylaşım yapılan hesaplarda etkileşimin az olduğu ve takipçilerin sıkıldığı gözlenmiştir.

Kaliteweb web hosting´i @kaliteweb kullanıcı adı ile Facebook, Twitter ve instagramdan takip edebilirsiniz.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir