Sunucumu Nereden Kiralayayım?

01Mart 2017
by admin

Sunucu kiralanacak hosting firması seçilirken çok dikkatli olunmalı, rastgele bir firma seçilmemelidir. Tercih edilecek hosting firması ile ilgili detaylı araştırma yapılarak detaylı bilgi edinilmelidir. Bu konuda ilk olarak bakmamız gereken hosting firmasının teknik destek imkanlarıdır. Bunu anlayabilmenizin en iyi yöntemlerinden biri firmayı arayarak veya e-posta atarak size ne kadar sürede cevap verdiklerini, yeterince ilgilenip ilgilenmediklerini kontrol etmektir. Ancak bu kontrol yöntemi de her zaman yeterli olmamaktadır. Çünkü hosting firmaları da diğer bütün firmalar gibi, kendi müşterisi olana kadar size ilgi gösterebilmekte, müşterisi olarak sizi kazandıktan sonra aynı ilgiyi göstermeme ihtimali de bulunmaktadır. Bu durum her firma için geçerli olmasa da, genel olarak hayatımızın bir döneminde hepimizin başına gelmiştir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için temkinli olunmak istenmesi gayet doğaldır.

Bakılması gereken bir diğer özellik de firmanın referanslarıdır. Firmanın referansları güvenilirse, kiralık sunucu konusunda bu da bir ölçü olabilir. Ancak kendinizi daha fazla garanti altına almak istiyorsanız, hosting firmasının sözleşmesinde, hizmetten memnun kalmamanız halinde ödediğiniz ücretin iade edilmesi konusunda bir madde bulunup bulunmadığına dikkat edebilir ya da firmaya bizzat bu konuyu sorabilirsiniz. Eğer böyle bir garanti mevcut ise, hosting firmasına güvenmeniz daha kolay olacaktır. Bazı firmalarda ise para iadesi yerine hosting hizmeti olarak deneme süresi eklenmiştir. Verilen deneme süresi boyunca firmanın iyi olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Edindiğiniz memnuniyete göre sunucu kiralama konusunda tercih hakkınız bulunmaktadır.

Firma Gerçek Bir Şirket mi Kontrol Edilmelidir!

Hosting sunucusu kiralanacak firmanın sahiden bir şirket olup olmadığı kontrol edilmelidir.
Firmanın ticaret odasına kayıtlı olup olmadığı araştırılarak bu bilgilerin istenmesi gerekir. Bu işe yeni başlayan birçok firma şirket haline dönüşmeden web hosting işlemlerini yapmaktadır. Bu tür firmalara güvenilmemeli ve sizi dolandırabileceği ihtimali de asla unutulmamalıdır. Şirket haline gelen firmalarda genel olarak böyle bir problemle genellikle karşılaşılmamaktadır.

Sunucu Kiralanacak Firmanın İhtiyacı Karşılaması Önemlidir!

Firmanın sitesinde size uygun bireysel, kurumsal veya VIP hosting sunucusu seçenekleri bulunup bulunmadığı, bu seçeneklerin sizin kullandığınız Windows veya Linux Hosting seçeneklerine uyarlanıp uyarlanmadığı, paket fiyatlarının kesenize uygun olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca site kurma ile ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz, firmanın teknik hizmetlerinin sizin için yeterli olup olmadığı, eksik bilgilerinizi yeterince tamamlayıp tamamlamadıkları ve size günün her saati hizmet verip veremedikleri dedicated server konusunda önemli birer tercih sebebidir.

blog , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir