Kiralık Sunucu Barındırmak İstiyorum

28Eylül 2016
by admin

kiralik-sunucu2Sunucu Kiralama Ne Kadar Güvenilir ?

Merhaba Arkadaşlar;

Günümüzde teknolojik gelişmelerin etkisi ile çok fazla web site trafiği yoğun  firmaların dosyalarını, maillerini, yedeklerini  hosting paketlerinde barındıramayacakları için sunucuya ihtiyaç duymuşlardır. Ancak sunucu maliyeti, internet kullanımı, güvenliği gibi bir çok sebepten sunucu almaktan çok güvenli veri merkezlerinden sunucu kiralamaya uzun süredir başlamıştırlardır.

Kullanıcılar yaptıkları işlerde öncelikle bilgi kaybı yaşamamak ve zaman, iş kaybını önlemek adına sunucu hizmet veren sistemlerden yararlanırlar. Yedek işlemleri ile herhangi bir doğal afet durumlarından kesintisiz hizmetlere devam etmektedir.                                                                                                                                                                                  verimerkezi

Sunucu barındırma işleminde bakım, güncelleme gibi teknik bir çok sorunu sunucuyu kiraladığımız firma üstlenmiş durumdadır. Peki ne kadar güvenlidir. Sakladığı bu bilgileri diğer kullanıcılara, internette paylaşmamaları  veya kendi çıkarlarında kullanmamaları sunucuyu kiralayan firma için en önemli noktadır.Çünkü söz konusu durumda sunucuyu kiralayan firma kendisi mağdur olabileceği , kendi bünyesinde barındırdığı kullanıcılarda mağdur durumda olacaklardır.

Sunucu kiralayan firmalarda ne gibi özellikler bulunmalıdır ?

Veri merkezlerinde elektrik, mekanik, güvenlik sistemleri,yedek alma ; yedek güç kaynakları, iletişim bağlantıları, merkez içerisinde bulunan sistemlerin soğutulması için kullanılan iklimlendirme sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve dış ortamdan gelebilecek tehlikelere karşı verinin güvenlik derecesine göre güvenlik sistemlerini bulundururlar.

dedicated-server

Bu noktaları göz önüne alarak piyasa araştırması ile kaliteweb web hosting firmasının 7/24 güvenilir  kesintisiz hizmeti , donanımlı teknik personeli ile sizleri beklemektedir.Daha fazla bilgi için www.kaliteweb.com

Turan Urtanur

blog ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir