Sunucu Satın Al

22Aralık 2016
by admin

Daha önce hiç sunucu hizmeti satın aldınız mı? Almadıysanız web sektöründe özgürlüğün ne demek olduğunu tatmamışsınız demektir. Hosting veya sanal sunucu müşterisi iseniz illa ki belirli problemler yaşamışsınızdır. Örneğin kurduğunuz bir scriptin gerekli konfigrasyonları konusunda bile problem yaşamış olabilirsiniz. scriptiniz php 5.5 destekliyordur ancak siz hosting müşterisisinizdir ve hosting hesabınızın bulunduğu sunucu yalnızca php 5.4 destekliyordur. Bu durumda hosting firmanız ile iletişime geçmeniz ve php yükselmesi yapmalarını yada size php 5.5 yüklü bir sunucuya aktarmalarını istemek durumundasınız. Hosting sunucularında genellikle php güncellemesi yapılmaz bunun nedeni sunucu sadece sizin olmamanız ve farklı müşterilerin web sitelerinin bozulma ihtimalidir ve sizi php 5.5 yüklü bir sunucuya taşımaları gerekecektir. Buda name server güncellemesi gerektirecek ve belirli bir süre web siteniz ulaşıma kapanacaktır.

Bu gibi sorunlar hosting müşterilerinde çok görülen problemlerdir. Ancak sunucu müşterilerinin asla böyle problemleri bulunmamaktadır. İstedikleri güncellemeleri kendileri kimseye ihtiyaç olmadan yapabilmekte veya sunucu hizmetini satın aldıkları firmaya yazarak istedikleri güncellemeleri hiç sorun olmadan yaptırabilmektedirler.

Sunucu hizmeti bir çok müşterimize pahalı gelmektedir ve hizmeti satın alırken çekingen davranmaktadırlar. Ancak sanal sunucu hizmeti ilede bir sunucu sahibi olabilirsiniz. Sanal sunucular fiziksel sunuculara benzer özelliklerde çalışmaktadır. Aralarındaki tek fark sanal sunucular fiziksel sunucular içerisinden açılmaktadır ve müşterinin satın almış olduğu sanal sunucu hizmeti tamamen müşteriye aittir ve size ayrılmış alana kimse müdehale edemez. Sizin sanal sunucunuzda yapmış olduğunuz güncellemeler diğer müşterileri asla etkilemez ve aynı şekilde diğer müşterilerin kendi sanal sunucularında yapmış oldukları güncellemelerde sizi etkilemeyecektir.

Sunucu yönetimi konusunda tam olarak bilgi sahibi değilseniz sanal sunucu hizmeti satın alarak ilk adımı atabilir ve kendinizi hazır hissettiğinizde gerçek bir fiziksel sunucu hizmeti satın alarak tamamen özgür olabilirsiniz.

Sunucu satın al başlığı ile yazdığımız bu makalede tüm müşterilerimizi ve müşteri adaylarımızı sunucunun size vermiş olduğu özgürlüklere davet ediyoruz.

Not: Sunucu hizmetlerinde veri merkezlerinin hiç bir müdehalesi bulunmamaktadır ve müşteri izin vermediği sürece bağlanıp kontrol etme yetkisi bulunmamaktadır. Sunucu hizmetlerinde yasa dışı içerik barındırmak yasaktır.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir