Sunucu Kiralama Tavsiye

01Aralık 2016
by admin

dedicated-server

Sunucu Kiralama Nedir?

Sunucu Kiralama veri merkezine ait bir sunucunun kullanım hakkının alınmasıdır. Sunucu satın almaya gerek duymayan yada yüksek sunucu satın alma bedelleri ödemek istemeyen müşteriler tarafından kullanılan bir hizmettir sunucu kiralama hizmeti. Sunucu kiralama hizmeti ile ödeme periyodunuza göre sunucuya o kadar süre sahip olursunuz. Sunucunuz talebiniz olmadığı taktirde kimse tarafından müdehale edilmez ve bilgileri sizden başka kimsede olmaz.

Sunucu Kiralama İle Sunucu Barındırma Hizmetinin Farkı Nedir?

Sunucu kiralama yukarıda belirttiğimiz gibi veri merkezine ait bir sunucunun kullanım hakkını almaktır. Sunucu barındırma ise size ait olan bir sunucuyu veri merkezinde barındırmaktır. Sunucuların aktif olarak çalışabilmesi için gerekli şartların oluşması gerekmektedir. Günlerce yaşanacak elektrik kesintilerine karşı jeneratör sistemi, Sunucunun aylarca hiç kapanmadan çalışacağından dolayı sunucuyu belirli bir sıcaklıkta tutmak için gerekli iklimlendirme çalışması, Sabit bir ip adresi, yüksek hızlı internet ve bunun gibi daha bir çok etken. Bu etkenleri evinizde yada ofisinizde sağlamaya çalışmanız çok masraflı olacaktır ve küçük bir saldırıda dahi sunucunuz çalışmaz olacaktır. bu gibi maliyetli ve sürekli ilgi isteyen durumlardan kurtulmak için Veri merkezlerinden barındırma hizmeti yada kabin hizmeti satın alabilirsiniz.

Sunucu barındırmanın tanımını yaparken belirttiğimiz durumlar Kiralık sunucularda´da geçerlidir tabi. Bu ortamın kiralık sunucular içinde kurulması ve düzenli kontrol edilmesi gerekmektedir. Sunucu barındırma işleminde donanım arızalarınada sizin müdehale etmeniz gerekirken kiralık sunucu hizmetinde yukarıda saydığımız hizmetlere ek olarak donanım değişim garantiside bulunmaktadır.

Kaliteweb web hosting olarak sunucu kiralama tavsiye etmekteyiz. Böylece sunucunuz ile ilgili hiç bir probleminiz olmayacaktır ve yaşanacak problemlerede sizin yerinize veri merkezinin teknik destek ekibi müdehale edecektir.

Sunucu kiralama işleminde donanımlarınızın eksik kaldığı durumlarda hızlı bir şekilde ekstra donanım eklemeside yapılmaktadır. Örneğin; Ram yetersiz kaldığı durumlarda Kaliteweb web hostinge yazdığınızda tarafınıza ekstra kaç GB ram istiyorsanız onun faturası oluşturulur ve ödeme sonrası sunucunuza istemiş olduğunuz ram monte edilir. Böylece hızlı bir şekilde sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir