Sunucu Güvenliği İçin Neler Yapılabilir?

25Aralık 2018
by Beraat DÜLGAR

Bugünlerde veri güvenliği sağlamak gerçekten de çok zorlaştı. Ne yazık ki her gün siber saldırılar düzenleniyor ve web sitenizin hiti veya boyutu ne olursa olsun saldırıya uğrama ihtimaliniz mevcut. Eğer özel bir sunucunuz varsa güvenlik açısından siber saldırılara karşı bir adım öndesiniz demektir. Fakat yinede sunucu güvenliği için gerçekleştirmeniz gereken adımlar vardır.

Güncellemeleri İhmal Etmeyin

Güvenlik güncellemelerini kontrol edin. Tavsiye edilen rakam haftada en az üçtür. Yazılımlarınızın sizlere güncelleme uyarısı vermesini beklemeyin. Bu şekilde güncel olmayan yazılımların açıklarını kapatmış ve bu sayede saldırılardan korunmuş olursunuz.

Sadece Güvenilir Ağlar Kullanın

Saldırılardan korunmanın en önemli yöntemlerinden biri de güvenilir internet ağlarıdır. Sunucunuz bağlanmak için özel olarak bir IP zaten mevcuttur. Ancak halka açık wi-fi ağlarından veya güvenli olmadığını düşündüğünüz ağlardan da sunucunuza erişim sağlamamanız güvenlik için tavsiye edilir.

DDos Koruması

DDos koruması sizi illegal trafik akışından kaynaklanan saldırılara ve buna bağlı olarak sunucunuzun çökmesine neden olabilir. Bir DDos koruması sadece legal kullanıcıları ayıklayarak sağlıklı bir trafik elde etmenize yardımcı olacaktır. Sunucu Türkiye sitesinden bir sunucu kiraladıysanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Düzenli Olarak Verileriniz Yedekleyin

Bütün güvenlik önlemlerini alsanız da maalesef ki verileriniz saldırılardan etkilenebilir. Bu nedenle verilerinizi sürekli yedeklemeniz gerekmektedir. Eğer bu işlemi manuel olarak yapmak istemiyorsanız, yedekleme hizmeti talep edebilirsiniz.

Sunucu Türkiye’nin Güvenlik Avantajları

Datacenter olarak; Veri Merkezimiz, tüm cihaz altyapısını Juniper Networks cihazları ile sağlamaktadır. Ayrıca Türk Telekom’dan internet trafiğimizin önünde aldığı firewall güvenlik hizmeti sayesinde, saldırı ve benzeri illegalitelerden maksimum düzeyde korunmaktadır. Sizde Sunucu Türkiye’den sunucu kiralama hizmeti satın alabilirsiniz.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir