Sunucu Fiyatları

27Kasım 2016
by admin

kalitewebÖncelikli olarak sunucu fiyatlarının neye göre belirlendiğinden başlayalım. Sunucu fiyatları temelinde sizin istediğiniz sunucunun fiyatlarına göre değerlendirmektedir. İstediğiniz sunucunun işlemcisinden, ekran kartına kadar bir çok husus hatta kurulacak işletim sisteminden aylık kullanacağınız trafiğe kadar bir çok konu sunucu fiyatlarını etkilemektedir.

Yani sunucuların her bir bileşeni fiyatta oynama yapmaktadır. Bunun dışında makinanızın hat ücreti ve aylık trafik sunucu fiyatlarının içerisinde hesaplanmaktadır. Örneğin alacağınız 100 Mbit paylaşımsız hat ile 100 Mbit paylaşımlı hattın arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır. Bunun nedeni paylaşımsız hat size özel bir hattır ve o hat üzerinden yalnızca siz veri alışverişi gerçekleştirirsiniz. Ancak paylaşımlı hat veri merkezine gelen hattın tüm sunuculara dağıtılmış halidir.

Sunucu fiyatları genel olarak dolar kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Bunun nedeni veri merkezlerinin kiraladıkları sunucuları satın alırken dolar üzerinden ödeme yapmasıdır. Dolar fiyatlarının artması ile sunucuları satın alırken ödenen tutarda artmaktadır maalesef. Sunucu ürünlerinde genel olarak bu artış müşterilere yansıtılmamaya çalışılsada veri merkezleri bu durumdan maalesef müzdariptir.

Sunucu fiyatları aylık yada yıllık olarak ödenebilmektedir. Kaliteweb web hosting üzerinden yıllık kiralanan sunucularda 2 ay ücretsiz hizmet verilmekte, yani 10 aylık ödeme ile 1 yıl kullanım hakkı verilmektedir. Bunun dışında güncel kampanyalar yapılarak sunucu müşterileri zaman zaman mutlu edilmektedir. Sizlerde güncel kampanyalarımızdan haberdar olmak için blog sayfamızı yada facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

7106racklgSunucu kiralama paketlerimiz içerisinden size uygun bir paket olmaması halinde sipariş ver butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ayarlanabilir seçenekler bölümünden ekstra ram, yedekleme diski ve ekstra ip gibi seçimlerde bulunabilirsiniz. İstediğiniz ekstra bir özellik daha varsa bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Kiraladığınız sunucuların takibi 7/24 teknik ekibimiz üzerinden yapılarak olası bir acil durumlarda hızlı bir şekilde müdehale edilmektedir. Bunun dışında sizlerin yaşadığı sorunlar için ise 7/24 telefon, ticket ve mail üzerinden kesintisiz ve hızlı bir şekilde destek verilmektedir.

Sunucu kiralama işlemlerinizde kullanacak olduğunuz yazılımların lisanslı ve yasal yazılımlar olması gerekmektedir.
Kiraladığınız bir sunucu içerisinde kullanacağınız yazılımları Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olması halinde gerekli prosedürler uygulanmakta olup tüm sorumluluk sunucu kiralayan kişiye aittir.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir