SSD Hosting İle Web Sitenizin Hızınıza Hız Katın

04Ekim 2018
by Beraat DÜLGAR
1

Web sitelerinin barınakları olan hosting, hosting çeşitleri ve Kaliteweb’in Avantajlı Hosting Paketlerinden bir önceki makalemizde bahsetmiştik. Özellikle web site kurmak istiyor ama hosting tercihinde zorlanıyorsanız o makalemizi okumanızı öneririz. Bu makalemizde SSD Hosting’den bahsedeceğiz. İlk olarak SSD kavramından bahsedelim.

SSD Nedir?

SSD veri depolamak için bellek yongalarından ve dahili devrelerden faydalanan sürücülerdir. Geleneksel Sabit Diskler (HDD) verileri dönen diskler üzerinde depolarken SSD’de hareketli parça bulunmaz. SSD ve HDD’nin temel olarak vazifeleri aynıdır ama aralarındaki en büyük fark SSD’nin daha hızlı çalışmasıdır. Özellikle Yüksek Performanslı bilgisayar isteyen kullanıcılar SSD diskleri son zamanlarda çokça tercih ediyor. Aynı bilgisayarlarda olduğu gibi Hostingde de SSD disk son zamanlarda çokça talep ediliyor. Bunun temel nedeni SSD Disklerinin Geleneksel Disklere göre daha hızlı olmasıdır.

Neden SSD Hosting?

Bir web sitenin en büyük avantajı yüklenme süresidir, hızıdır. Web siteniz mükemmel bir arayüze sahip olsa bile yavaş açılıyorsa tercih edilmeyecektir ve SEO’da da yükselemeyecektir. Özellikle Google’da yükselmek ile web sitenizin hızı doğru orantılıdır. Yapılan bir araştırmaya göre Mobil Platformda 3 saniyeden geç açılan siteler ziyaretçilerin %53’ünü kaybediyor. Bu da otomatikman hem ziyaretçi hem de Google’da sıralama kaybetmenize sebep oluyor. Kısaca hız, daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve Google’da daha iyi bir sıralamanın anahtarıdır. Web sitenizi ne kadar temiz kodlarsanız kodlayın kaliteli bir Hostinginiz yoksa beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Kaliteliweb’den Kaliteli Hosting alabilirsiniz ve SSD Hosting ile web sitenizin hızına hız katabilirsiniz.

blog , , , , , ,

Yorumlar (1)

Ssd disk hosting seçiminde muhakkak tercih edilmeli faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir