Web Siteniz İçin Doğru Hosting Seçimi Kaliteweb

09Mart 2017
by admin

Web Siteniz İçin Doğru Hosting Seçimi

Yeni kurulacak web siteleri için sorulacak doğru soru web hosting alırken nelere dikkat etmeliyim olmalıdır. Çünkü web hosting sitenizi her yönden etkilemektedir. Bizde bu yazımızda web hosting alırken nelere dikkat etmeliyiz bundan bahsedeceğiz.

NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Hosting adının barındırdığı sunucu hızlı bir hosting site için önemlidir. Hosting alırken boyut seçimi önemlidir. Web siteniz içerik olarak kaç sayfa içeriğe, video görüntüsüne sahip ise siteye almak istediğiniz alan bununla doğru orantılı olacaktır. Eğer sitede 20 sayfa her sayfada 3-5 resim kullanıyor iseniz 100 mb alan sizin için yeterli olacaktır. Ancak sitede 100 sayfa ve 100’den fazla resim varsa en az 5 gb alan gerekmektedir. Hosting firması site sahibinin hem vitrin düzenleyicisi, hem satış elemanı hem de mağazanın giriş kapısıdır. Örneğin internet sitenizden alışveriş yapmaya çalışan birisi fiyat hesaplamasının ya da diğer işlerinin uzun sürmesinden dolayı beklemeyecektir. Sitenin sorunlu olduğunu düşünerek başka bir site arayışına girecektir. Hızlı hosting firması seçiminde zaman önemli bir unsurdur. Hosting firmanızın hızlı teknik destek sunması son derece önemlidir. Zaman içerisinde müşteri profili, müşterinin işlediği ögeler, hizmetler ve ürünler değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple hosting firmalarının müşteri görüşlerini incelemeleri hizmetlerini bu doğrultuda geliştirmeleri kaliteli hizmet anlayışının en büyük göstergelerinden birisidir.

Zamanla olan bu değişime web hosting firması ayak uydurmak zorundadır. Web sitesi yayın hayatına girdikten sonra birçok sorunla karşılaşabilmektedir. Ancak en büyük sorun yeni başladığındaki müşteri trafiğidir. İsteklerinizi karşılayacak nitelikteki bir hosting firmasında izin verilen disk kapasitesi ve trafik yazılım kısıntıları yaşanmaz. Kaliteli web hosting firmasın da script desteği de sunulmaktadır. Bu durumu basitçe şöyle hesaplayabiliriz: Sitede yayınladığınız bir videonun boyutu 100 MB ise ancak kullandığınız hosting fiyatının boyutu 16b ise bu hosting paket seçimi yanlış olmuş demektir. Çünkü web sitenizde bulunan videoyu 10 kişi izlediğinde trafik 16B ulaşacak ve web sitesi müşteri trafiğine kapanacaktır. Web hostin paketi alırken dikkat edilecek diğer bir husus hosting firmanızın paylaşımlı hosting, reseller hosting, paylaşımlı sunucu, dedicated server gibi konularda da hizmet veriyor olmasıdır.

Hosting hizmeti alırken bir bireyden değil bilinen, insanlar tarafından çokça tercih edilen bir firmadan paketinizi araştırıp almaktır. Örneğin hosting fiyatı 60 Tl iken sağlayıcı firmadan alırsanız fiyata müdahale olmadığından dolayı bu alışveriş sizin için daha sağlıklı olacaktır. Kalite web hosting bu güvenilir firmalardan biridir. Hosting kullanıcıları arasında fazlası ile tercih edilmektedir. Online desteği de bulunan firma da herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız sorununuzu hızlı bir şekilde çözerler. Bunun dışında bir çok hosting paketini bünyesinde barındıran firma da size uygun paketi yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat ederek kolaylıkla bulabilirsiniz.

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir