Sınırsız Hosting KaliteWeb den Alınır!

01Mart 2017
by admin

Bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin ya da dokümanların, internet kullanıcıları tarafından erişebilecekleri bir bilgisayarda tutulması işlemine Hosting ya da Türkçe anlamı ile Barındırma denir. İnternet sitelerine çok hızlı bağlantısı olan, internette site yayınlamak amacı ile özel olarak üretilmiş ve sayısız kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda, yayınlanmak istenen dosyaların saklanması gerekir. Web sitesine ait dosya ve dokümanları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bilgisayarlara web sunucusu ya da web server denir. Web hosting ise veri saklama ve yayınlama işleminin adıdır. Yüzlerce firma web hosting işini yapmaktadır ve her firmanın farklı boyutlarda hosting paketleri bulunmaktadır.

Bu firmalardan pek çoğu web masterlara sınırsız hosting paketleri hazırlamaktadırlar. Sınırsız hostingden kast edilen içerik için herhangi bir alan kısıtlamasının olmamasıdır. Yani sınırsız alan denilen olay; yazıların tutulduğu veri tabanı ve yazıya ait resimlerdir. Sınırsız trafik ziyaretçilerin web sitesinden çekecekleri dosya ve videoları kapsamaz. Ve sık kullanılan programların paylaşıldığı bir web sitesi için sınırsız trafik paketlerinden yararlanılamaz. Trafik, serverda bulunan diğer sitelerin hızlarını olumsuz etkiler ve yayın yapan sunucu üzerinde yük oluşturur. Bu yüzden de internette en pahalı şey herkes tarafından bilindiği üzere trafiktir. Hosting firmaları sınırsız trafik verirken bu trafik akışını bir takım ek kurallarla kısıtlarlar. Ve işlemci sınırı adında; yayınlanan web sitesinin, sunucunun işlemcisini 90 saniyeden fazla işlemci sınırında belirtilen miktarın dışına çıkamayacağını gösteren bir limit belirlerler. Webmasterlar bu sınırı aştıkları takdirde, Hosting firmaları imzalamış oldukları sözleşme gereği hosting işlemini geçici bir süre kapatma ya da durdurma hakkına sahiptirler.

Limitsiz hosting paketlerinin bulunduğu sunucular diğer sunuculardan ayrı tutulur, böylece limitsiz hosting kullanan web siteleri kaynaklara erişimde belli bir kısıtlama yaşarken, limitsiz hosting kullanmayan web siteleri için herhangi bir kaynak kısıtlaması söz konusu olmaz.

Birçok firmanın farklı farklı hosting paketleri bulunmaktadır. Özellikle sınırsız hosting paketleri son zamanlarda firmaların sağladığı büyük avantajlardan biridir. Bu firmalardan biri de KaliteWeb firmasıdır. Kaliteweb, internet sitesi kullanıcılarına güvenilir, erişimi kolay ve güncel bilgiler sağlayan kaliteli bir internet sitesidir. Web masterlar sınırsız hosting paketi alacakları takdirde kesinlikle KaliteWeb’e başvurmalıdırlar. KaliteWeb sınırsız hosting anlamında her türlü ihtiyacı tam anlamı ile karşılayacak güvenli bir sitedir. Kusursuz hizmeti ile Web masterlara kaliteli sınırsız hosting hizmeti sağlamaktadır.

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir