Sınırsız Hosting Fiyatları

16Aralık 2016
by admin

Sınırsız hosting nedir?

Sınırsız hosting, limit konulmamış hosting paketlerine verilen isimdir. Sınırsız hosting bir çok firmada tamamen sınırsız gibi gösterilmektedir. Ancak şunu söylemeliyiz ki sınırsız hosting hiç bir zaman sınırsız değildir. Evet Disk alanı, aylık trafik, subdomain, mail hesabı ve veri tabanı sınırsızdır. ( Çoğu firma bunları sınırsız vermemekte) Ancak CPU kullanımı, ram kullanımı saatlik mail gönderimi gibi limitler uygulanmaktadır.

CPU ve ram kullanımı yada saatlik mail kısıtlaması neden yapılmakta diye soracaksınızdır elbette. Bunun amacı sunucuda var olan diğer hosting müşterilerinin bu durumdan etkilenmemesi olacaktır. Şimdi şöyle düşünelim. Bir web siteniz var ve günlük ortalama 10 bin tekil hit almakta, normal şartlar altında bu web sitesinin sanal sunucu yani vps yada vds hizmetlerini satın alması ve kullanması gerekmektedir. Ancak bu web sitesinin bir sınırsız hosting hesabında olduğunu var sayalım. Bu web sitesi ortalama 10 bin demiştik 10000/24 dersek saat başı ortalama 416 kişi bu web sitesini ziyaret etmektedir. Buda ortalama %50- %60 oranlarında bir CPU kullanımı yaratacaktır. Peki her giren hemen siteden çıkacak mı? Tabi ki hayır ortalama sitede geçirilen zamanda hesaba katılırsa çok ciddi bir CPU ve ram kullanımı olacaktır. Örnekte verdiğimiz web sitesinin yarısı kadar hite sahip bir kaç web sitesininde aynı sunucuda var olduğunu düşünürsek çok ciddi bir şekilde sunucuda yavaşlama meydana gelecektir.

Hosting firmaları bu problemin önüne geçmek için sınırsız web hosting paketlerine bazı limitler koymaktadır. Yada en basitinden spam mail gönderimi engellemek için saatlik ve günlük mail gönderim limiti koymaktadır.

Bazı hosting firmaları ise Sınırsız Hosting Fiyatları ile oynama yaparak daha yüksek fiyatlar vermektedir ve müşterilerine özel sunucular hazırlamaktadır. Böylece müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hem kar marjını korumaktadır hemde müşterilerine daha iy ibir hizmet sağlamaktadırlar.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir