Server Kiralama

28Aralık 2016
by admin

Kurumsal bir web siteniz mi var? Yada çok hitli bir siteniz? Eğer kurumsal bir web siteniz varsa web sitenize giren müşterilerinize çok iyi bir izlenim bırakmanız gerektiğini elbette biliyorsunuzdur. Müşterileriniz web sitenize girdiğinde yavaş açılan bir web siteniz varsa muhtemelen o müşteri sitenizi kapatacak ve web sitesine önem vermeyen işine hiç önem vermez düşüncesi içine girecektir. Günümüzde müşteriler aradığı herşeyi internetten bulmakta ve ona göre işlem yapmakta. İşiniz ne olursa olsun muhakkak sektörünüz ile ilgili internette araştırma yapılıyor ve çalışılacak firma böyle bulunuyordur. Müşterilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak istiyorsanız muhakak web siteniz iyi konfigre edilmiş bir serverda barınmalıdır. Özellike mail hizmetinide kullanacaksanız muhakak kendinize ait bir server kiralama yapmanız gerekmektedir. Hatta bütçeniz yetiyorsa mailleriniz için bir mail server dahi kiralayabilirsiniz.

Hitli bir web sitesi sahibiyseniz kolay kolay hiç bir firma size hosting hesabında barındırmayacaktır. Bunun nedeni web siteniz çok fazla sunucu kaynaklarını kullanacaktır. Sunucuda 100 adet site varsa ortalamanın üzerinde sunucu kaynağı kullanıyorsanız web siteniz diğer web sitelerine zarar vermeye başlayacak ve sunucunun düzgün çalışmamasına neden olacaktır. Bu nedenle sizi hiç bir firma hosting hizmetinde barındıramayacaktır. Bu nedenle web sitenizi fiziksel sunucu yada sanal sunucu hizmetine taşımanız gerekmektedir. Bu sayede sunucu yalnızca siz olacağınız için kullandığınız kaynaklar sunucuda yalnızca siz olduğunuz için diğer müşterileri etkilemeyecektir.

Server kiralama masraflı bir iş gibi görünebilir size ancak söz konusu web siteniz ise yapacağınız masrafları kesinlikle gözünüzde büyütmemeniz gerekmektedir. Web siteniz için yapacağınız masraflar ve vereceğiniz emeklerin hepsi yavaş yavaşda olsa size bir geri dönüş sağlayacaktır. Eğer sizde hitli bir web sitesine yada kurumsal bir firmaya sahipseniz hizmetlerinizi serverlara taşımaya korkmamalısınız. Böylece müşterilerinize ve kullanıcılarınız çok daha iyi bir deneyim yaşatacak ve kullanıcının siteden çıktıktan sonra tekrar size dönmesine sebep olacaksınız.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir