Server Kiralama Nedir

24Kasım 2016
by admin

dedicated-server

 

Server kiralama hosting firmasına ait bir serverın belirli bir süre ile kullanım hakkının alınması demektir. Server kiralama nedir sorusunu örnekle açılamak gerekirse; bir sunucu kiralayacaksınız 1 yıllık ödemesini yaptınız, 1 yıl o sunucu size ait demektir bu 1 yıl boyunca istediğiniz işlemi yapabilirsiniz tabi ki yasal olduğu sürece.

Sunucu kiralama işlemlerinde bakım işlemleri kiraladığınız firmaya aittir. Örneğin kaliteweb hosting üzerinden kiraladığınız bir sunucuda donanımsal sorun olduğunda bunun bakımı kaliteweb hostinge aittir. Örneğin kiralık sunucunuzun raminde bir problem olduğunda kaliteweb hosting ücretsiz olarak rami değiştirmektedir. Ancak yetersiz kalma durumlar ücrete tabidir maalesef. Örneğin ram yetersiz geldiğinde ekstra ram ücreti ödeyerek makinanıza ram taktıratabilirsiniz .

Sunucu kiralama işlemlerinde yedekleme hizmeti müşteriye aittir. Bunun nedeni sunucularda kişisel verilerin barındığından dolayı izinsiz yedekleyememizdir. Hizmetinizi satın alırken yada aldıktan sonra kaliteweb hosting ile iletişime geçerek yedekleme hizmetide satın alabilirsiniz.

Sunucu barındırma ile sunucu kiralamanın farkları

Sunucu barındırma hizmeti kendinize ait bir sunucunun hat, elektrik ve kabin ücretini ödeyerek aldığınız hizmetlerdir. Sunucu kiralama ise hat, elektrik ve kabin ücreti dışında makinanın kendisi içinde ödediğiniz kira bedelidir.

datacenter-300x200Sunucu barındırma hizmetinde sunucuya kesinlikle donanımsal olarak hiç bir müdehale yapılmamaktadır. Ancak müşterinin bu yönde bir talebi olursa ücretlendirilmesi yapılarak müdehale edilmektedir. Örneğin ekstra ram takılacak diyelim rami müşteri alır, getirir ve sunucusuna takar. Yada müşteri bizimle iletişime geçer ram kargolayacağını ve makinasına takılmasını ister yada direk istediği rami söyler satın alınıp makinasına takılmasını ister. Bu işlemler karşılığında müşteriye işlem bedeli fatura edilir ve ödeme sonrasıda gerekli işlemler yapılır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi sunucu kiralama işlemlerinde ise müşteri bu tarz işlemlerle uğraşmamaktadır. Yalnızca sunucusunu kullanmaktadır. Oluşabilecek donanımsal problemlere kaliteweb hosting uzman kadrosu müdehale etmektedir.

Yine aynı şekilde sunucu barındırma hizmetlerinde de kaliteweb web hosting müdehale etmemektedir. Müşteri yedekleme hizmeti satın almak istediği durumlarda müdehale ederek yedekleme hizmeti verilmektedir. Onun dışında her müşteri kendi yedeğinden sorumludur.

Yaşayacağınız problemlerle ilgili 7/24 kaliteweb web hosting ile iletişime geçerek satış öncesi destek ve teknik destek alabilirsiniz.

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir