Sanal Sunucu Kiralama

16Ocak 2017
by admin

Sanal sunucu kiralamak ve kullanmak için ne yapmalıyız. Sanal sunucu almak için öncelikle bu hizmeti sağlayan firmayı bulmalıyız. Bu konuda Kaliteweb web hosting firması tercihiniz olabilir. Sanal sunucu kiralamak için öncelikle neye ihtiyacımız olduğunu bilmeliyiz. Ne iş yapacağız ve nasıl bir sunucuya ihtiyacımız var.

Örneğin Windows sunucuda 7/24 radyo yayını yapacağız. Burada bizim için disk alanı, trafik ve internet hızı önemlidir. Çünkü radyo yayını yapacağımız için şarkılar bizim bilgisayarımızda bulunacak ve bunlar disk alanı tüketecektir. Trafik ise bizim aylık kullanacağımız kotayı belirler. Eğer fazla yayın yapacak ve fazla dinleyicimiz olacaksa trafik limiti üst düzeylerde olmalıdır. Trafik limiti dolması durumunda sunucumuzun interneti kesilecektir. Bu sorunun oluşmaması için trafiği doğru seçmeliyiz.

Diğer etken internet hızı. İnternet hızı bizim için çok önemlidir. Donmadan kaliteli bir yayın için yüksek bir hatta ihtiyacımız olacaktır. Ne kadar yüksek bir internet hızı olursa sunucuda o kadar kaliteli ve donmadan güzel bir yayın yapabileceğiz.

Kafamızda yapacağımız işi belirledikten ve ona göre sunucu özelliklerini belirledikten sonra sanal sunucu almak için Kaliteweb web hosting firmasına başvuruyoruz. Sanal sunucumuzu seçip ödemesini yaptıktan sonra sunucumuz istediğimiz işletim sistemi türünde kurularak bize teslim edilir ve dilediğimiz gibi kullanabilir, projelerimizi faaliyete geçirebiliriz. Sanal sunucu almak için hiçbir belge vs. gerekmez. Sadece ücretini ödeyerek bakkaldan bir ürün alır gibi sanal sunucu alabiliriz. Fakat sanal sunucuyu aldıktan sonra üzerinde yaptığımız işlemler önemli ve bizi ilgilendirir. Suç içeren işlemler yapmak bizim suç işlediğimiz anlamına gelir ve bu yasaktır. Örneğin bir sanal sunucu üzerinde hack işlemi yapmak kanunlara göre suç olduğu için suç işlemiş sayılırız. Bu yüzden bu konularda dikkatli olmalı ona göre işlemlerimizi yapmalıyız.

Eğer ihtiyacınızın ne olduğuna karar veremiyorsanız bu konularda Kaliteweb web hosting firması ile 7/24 iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Ayrıca en uygun fiyatlardan yararlanarak hemen bir sanal sunucu sahibi olabilirsiniz.

 

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir