Reseller Hosting

23Ocak 2017
by admin

 

Reseller Hosting (Bayi Hosting)  Nedir?

Reseller hosting, Türkiye’de birçok hosting firmasının başvurduğu hosting çeşididir. Oldukça büyük makinelerin tüm işlemlerinin hizmet sağlayıcı firma tarafından ayarlanmasıyla birlikte, aracı olarak farklı kişilere parça parça satış yapılmasına fırsat veren büyük makinelerdir. Yani bir kişi; reseller kiralamasıyla birlikte, kendi müşterilerine farklı hosting hizmetleri verebilir. Reseller makinenizin bölünmüş halde gelmesiyle birlikte, kolay bir şekilde satış yapabilir; bu işten para kazanabilirsiniz.

Reseller Hosting Nasıl Kullanılır?

Bayi hosting kullanırken panelleri çok yakından tanımalısınız. İyi tanımalısınız ki herhangi bir yanlış hareketiniz ile sıkıntı yaşamayın. Reseller paketlerinin en önemli avantajı, tüm siteleriniz için web alanı ve bandwith genişliğini kendiniz belirlersiniz. Kullanımı ise son derece kolaydır. Yakın gelecekte bu konu ile alakalı olarak sizlere videolu bir eğitim sunabilme şansına da sahip olacağım. Reseller hosting ile ilgili kullanım aşamalarını maddeler halinde inceleyecek olursak;

  1. Geniş çaplı bir panel kullanımı sunar.
  2. Tüm site hesapları için FTP bilgileri ve alan değerlerini kendiniz belirler, kendiniz yönetirsiniz.
  3. Hosting hesaplarına nazaran birden çok web sitesi barındırabilirsiniz. Alan aşımı sorunu yaşamadan yükseltebilir ya da bu reseller hesabınız ile sponsor olabilirsiniz.
  4. CPanel, Direct Admin ya da Plesk Panel olarak 3 ayrı ana admin kullanım paneli bulunur. Ülkemiz genelinde yaygın olarak kullanılan CPanel sistemidir.
  5. Sitelerin CPU kullanımlarını göremezsiniz. Bunu sağlayıcı firma görebilmektedir.

Aslında sunucu sektörüne adım atabilmek için en önemli seçeneklerden birisidir. Sunucu yönetimini temelden öğrenmek istiyorsanız reseller ya da diğer bir adı ile bayi hosting alarak aşinalık arttırabilirsiniz. Böylelikle panel yönetimini de rahatlıkla kavramış olacaksınız.

Reseller Hosting ile Neler Yapılır?

Yukarıda belirtiğim gibi çoklu web hosting, yani reseller aldığınızda kendiniz paket oluşturabilirsiniz ve aldığınız reseller paketinde domain hakkı ne kadarsa o kadar web hosting hesabı açabilirsiniz. Yani çok domaininiz varsa kesinlikle öneririm.

Reseller Hostingin Avantajları

Reseller hostinglerin en büyük avantajı ekonomik olmasıdır. İki, üç web hosting fiyatına onlarca sitenizi barındıra bileceğiniz hosting kolaylığına bayi hostingler sayesinde sahip olabilirsiniz. Bunun yanında sitelerinizi tek bir kanaldan yönetebilmenin kolaylığı işlerinizi kolaylaştıracak. Aynı zamanda resellerinizden isterseniz web hosting satarak kar bile elde edebilirsiniz. Bu nedenle de web hostinglerden önce tercih edeceğiniz reseller hostingler size inanılmaz fırsatları sunuyor olacak.

Sitelerinizin yönetimi kolay olsun, web hostingler için yüzlerce lira harcamayın hemen bir reseller hosting satın alarak hem ekonomik olarak sunulmuş fırsatları yakalayın hem de yönetilmesi daha derli toplu olan bir sisteme geçişte ilk adımı atın.

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir