Php Hosting

25Kasım 2016
by admin

Php hosting aslında linux tabanlı bir hostingtir. Php hosting almanız gerekiyorsa, almanız gereken hosting linux hostingdir. Hostingler genel anlamda ikiye ayrılırlar; Linux hosting ve windows hosting.

Linux hosting yüksek özellikli bir sunucunun içerisine centos ve benzeri bir işletim sistemi kurularak yapılmaktadır. Windows sunucular ise windows serverın herhangi bir versiyonu kurularak elde edilmektedir. Linux sunucular ile windows sunucuların desteklediği yazılım dilleri farklı olduğundan dolayı php hosting diye bir kavran ortaya çıkmıkmıştır.

Hosting hesabınızı satın almadan önce muhakkak yazılımcınıza danışmanız gerekmektedir. Yazılımcınızın hazırlamış olduğu web sitesinin hangi kodla yazıldığı hosting hesabı satın alırken çok önemlidir. Yazılımcınızın yazdığı kodlama dili ile hosting hesabınızın işletim sisteminin uyuşmadığı durumlarda web siteniz düzgün görüntülenmeyecektir. Bu gibi durumlarda ya yazılımınızı değiştirmeniz yada hosting hesabınızı değiştirmeniz gerekecektir.

php-website-hosting

Hosting hesabını değiştirmekte yazılımızı değiştirmekte size vakit kaybı yaratacak ve işlerinizi yavaşlatacaktır. Kaliteweb web hosting olarak bu tarz yapılan hatalarda ücretsiz paket değişikliği yaparak süreci hızlandırmakta ve müşteri memnuniyetini arttırmaktayız. Hatta dileyen müşterilerimiz bizimle iletişime geçerek yazılım dillerini bizlere ileterek en uygun hosting paketinin hangisi olacağını sorabilir ve bu konuda destek alabilirler. Böylece müşteri için vakit kazanımı hosting firması için ise güven kazanımı doğmaktadır.

Hosting hizmetlerinizi satın alırken hosting firmalarının köklülüğünü ve verdiği güvenide araştırmanız gerekmektedir. Sektörde son yıllarda çıkan yeni firmalar sağladıkları hosting hizmetlerini bir anda kapatarak ortalıktan yok olmaktadırlar ve ellerinde yedeği olmayan müşteriler bundan kötü etkilenmektedirler. Firmaya ucuz fiyat düşük hizmet politikası ile giren bu tarz firmalar müşteri memnuniyetini hiçe sayarak bir anda ortalıktan yok olabiliyorlar ve müşteriler uzun soluklu mahkeme işleri ile uğraşmak zorunda kalıyor. Ancak bu işlem sonucunda da yedekleri kurtarmak maalesef mümkün olamamakta.

Hosting hizmetlerinizi satın alırken güvenilir firmaları seçmek bu yüzden çok önemlidir. Sizi yarı yolda bırakmayacak sektörde köklü geçmişse sahip ve hatta mümkünse kendi bünyesinde barındırdığı veri merkezlerinden hizmet veren firmalarla çalışmanız her zaman daha önemlidir. Kaliteweb hosting gibi sektörde 13 yıldan fazla deneyime sahip ve kendi veri merkezinden hizmet veren firmalar her zaman ilk tercihiniz olmalı.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir