Outlook 2016 Mail Hesabı Kurulumu

02Kasım 2016
by admin

Kurumsal ve bireysel web hosting kullanıcıları arasında Outlook üzerinden mail takibi yapanların sayısı oldukça fazla. Outlook mail kurulumu ise bazı durumlarda başlı başına problem olmakta.

Bu yazımızda sizlere microsoft office outlook 2016 üzerinde mail hesabı kurmayı anlatacağız.

  • Öncelikle Outlook´u açıyoruz ve sol üst köşede bulunan “dosya” sekmesine tıklıyoruz.

1-1

  • Açılan pencere “Hesap ayarları” butonuna basıyoruz.

2

  • Karşımıza küçük bir pencere çıkacak bu pencerede sol tarafta bulunan “yeni” butonuna basıyoruz. ( Varolan bir hesap üzerinde değişiklik yapacaksanız “değiştir“ butonuna basınız. 6. Adıma kadar aynı işlemi yapacaksınız, 6. Adımdan sonra değiştirmek istediğiniz bilgileri gireceksiniz.)

3

  • Adımıda geçtikten sonra karşımıza gelen ekranda “Elle Kurulum ve Ek Sunucu Türleri” butonuna basıyoruz ve ileri diyoruz.

4

  • Gelen ekranda “POP veya IMAP” seçeneğiniz seçelim ve devam edelim.

5

  • Karşımıza gelen ekran mail bilgilerimizi gireceğimiz ekran. Resimde görüldüğü şekilde kendi bilgilerinizle kutucukları doldurun ve “Diğer Ayarlar…” butonuna basınız.

        Not: Gelen posta sunucusu ile giden posta sunucusuna mail.siteadi.com yerine sunucu veya hosting ip adresinizi yazabilirsiniz.

6

  • Karşımıza gelen ekranda “Giden Sunucusu” sekmesine tıklayınız ve “Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” tikini işaretleyiz. “Gelen posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan.” Kutucuğuda aynı şekilde işaretli olacak. Ardından “Gelişmiş” sekmesine tıklayınız.

8

  • Burada “Giden sunucusu (SMTP)” alanındaki değeri siliniz ve 587 yazınız. POP3 Bölümü 110 olarak kalmalı. Ardından tamam butonuna basıyoruz ve işte bu kadar.

9

Sıra mail hesabının doğru kurulup kurulmadığını görme vakti. “Hesap ayarlarını sına” butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen ekranda mail adresinin sınama iletisini gönder – al yapmasını bekliyoruz. Ardından görevler bölümünde iki yeşil tik gelmesini gerekmekte. Bu yeşil tik geldiyse sorunsuz olarak kurulumumuzu bitirdik demektir, “kapat” butonuna basarak kurulum işlemlerini tamamen bitirebiliriz.

 

Not:  Karşımıza 2 yeşil tık yerine kırımızı bir tık geldiyse bir problem var demektir ve “kapat “     butonuna basarak yaptığımız işlemleri tekrar kontrol ediniz.

10

 

 

Outlook konusunda yaşadığınız problemlerin çözümü ve 7/24 teknik destek almak için Kaliteweb web hosting hizmetlerini tercih edebilir, Outlook ve mail trafiği üzerinde yaşadığınız problemlere anlık olarak Mail & Ticket & Telefon üzerinden destek alabilirsiniz.

 

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir