Opencart Kurulumu

06Kasım 2016
by admin

Opencart nedir? Opencart bir e ticaret yazılımıdır. Açık kaynak olması ve ücretsiz olması nedeni ile en çok tercih edilen e ticaret yazılımlarından bir tanesidir.  PHP dili yazılmış olup açık kaynak kodlu olması nedeni ile geliştirmeye açıktır ve php bilginiz varsa hiç bir destek almadan kendiniz e ticaret sitenizi geliştirebilirsiniz.

Opencart kurulumu nasıl yapılır?

1) Opencart PHP dili ile kodlandığındna ötürü Linux sistemlerde verimli çalışmaktadır. Opencart kurulumuna başlamadan önce linux alt yapısına sahip hosting veya sunucu almanız gerekmektedir.
2) Opencart dosyalarını internetten indiriyoruz, Opencartın kendi web sitesinden indirmenizi öneririz.
3) FTP üzerinden hosting hesabımıza bağlanıyoruz ve public_html klasörünün içerisine giriyoruz.
4) İndirmiş olduğumuz opencart dosyalarını public_html klasörünün içine aktarıyoruz .
5) Dosyalarımızı web sitemize aktardık şimdi sıra opencart için bir veri tabanı oluşturmada. Directadmin hosting panelimize giriyoruz ve MySQL Yönetimi> Yeni Veri Tabanı Oluştur adımlarını takip ediyoruz. Karşımıza gelen ekranda bizden veri tabanı adını şifresini ve veri tabanına bağlanacak kullanıcı bilgilerini isteyecektir. Bu kombinasyonların karmaşık harf ve rakamlardan oluşmasına dikkat edin.
6) Veri tabanı ´nı da oluşturduğumuza göre şimdi kurulum işlemlerine geçebiliriz. Kuruluma başlamak için tarayıcı üzerinden web sitemize giriş yapıyoruz.
7) Karşımıza gelen ekran kurulum ekranıdır. Burada bazı klasörlere 777 izni vermenizi isteyebilir. Opencartın belirtmiş olduğu klasörlere 77 izni veriniz.
8) Sizden veri tabanı bilgilerinizi isteyecektir 5. Adımda oluşturmuş olduğumuz veri tabanı bilgilerini giriyoruz.
9) E ticaret siteniz artık hazır! Şimdi karşınıza gelen ekranda sitenizin başlığını ve admin kullanıcısının bilgilerini isteyecektir bu bilgileri ´de giriyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz.

Not: Kurulum tamamlandıktan sonra lütfen Public_html klasörü içerisinde bulunan “ınstall” klasörünü siliniz. Web sitenizin admin paneline girmek için “siteadi.com/admin yolunu kullanabilirsiniz.Opencart e ticaret siteniz ilk kurulduğunda default olarak bir tema yükleyecektir. Dilerseniz bunu değiştirebilirsiniz.

Kaliteweb Web Hosting Opencart paketleri ile hızlı bir şekilde opencart web sitenizi hazırlatabilir ve onlarca modül ve tema şablonuna sahip olabilirsiniz. Opencart paketlerimiz ile satışlarınıza hızlı bir şekilde başlayınız.  Uzman kadromuz ile 7/24 mail, telefon ve ticket ile sizlere destek vermekten mutluluk duyarız.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir