Opencart ile e-Ticarete Adım Atın (2)

13Şubat 2017
by admin

Merhabalar bu makalemizde Opencart’ı sizlere tanıtıp bir e-ticaret sitesine nasıl sahip olacağınızı adım adım işleyeceğiz.

Öncelikle; Opencart’ı bu makalenin birinci bölümünde tanıtmıştık ve özellikleri hakkında fikir sahibi olmuştunuz. Bu makalemizde de kısaca Opencart’ı tanıtıp, hemen Open cart kurmaya başlayalım istiyorum. Opencart internette satış yapmanıza yarayan açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Opencart ile hiçbir ücret ödemeden kendi online satış mağazanızı oluşturabilirsiniz. Sözü çok uzatmadan hemen başlayalım…

1.Adım: Opencart ile e-ticarette ilk adımınızı atmak için sitemizden “Web Hosting” menüsü üzerinden “Opencart Hosting” sekmesine tıklayınız.

2.Adım: Açılan sayfanın alt bölümünde Opencart e-ticaret platformu için size özel hazırlanmış hosting paketleri bulunur. Bu hosting paketleri sırasıyla “Opencart Başlangıç”, “Opencart Standart” ve “Opencart Gelişmiş” şeklindedir. Bu paketlerin detaylı incelemesini aynı sayfa üzerinde bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinden belirlediğiniz paketin satın alınız.

3.Adım: Satın aldığınız Opencart web hosting paketinin yanında alan adı etkileşimi için bu sayfadan yeni bir domain kayıt ettirebilirsiniz. Bunun için  “Kaliteweb Web Hosting ‘ten yeni bir alan adı satın almak istiyorum.” seçeneği ile devam ediniz. Yada var olan alan adınızın firmamıza transferi için “Alan Adımı firmanıza transfer etmek istiyorum.” seçeneği ile alan adınızı Kaliteweb Hosting firmamıza transfer edebilirsiniz. Bunun dışında “Alan adımın isim sunucularını güncelleyerek web hosting almak istiyorum.” seçeneği ile var olan alan adınız ile Alan adı sunucu güncellemesi ( name server ) yapabilirsiniz.

4.Adım: Bu adım alan adı satın alma aşaması, eğer alan adı satın almak istiyorum seçeneğini seçtiyseniz böyle bir sekme ile karşılaşılır. Bu alanda satın almak istediğiniz hosting paketinin yanında ek olarak domain de alabilirsiniz. 

5.Adım: Ürün Konfigürasyonu sayfası ile seçtiğiniz ürünün özellikleri hakkında bilgi ve özellikler bulunur. Bununla beraber Fatura Kesim Döngüsü ile bu hosting hizmetinin kaç yıllığına kiralanacağını seçebilirsiniz.

6.Adım: Alan Adı Konfigürasyonu; Sepetinizdeki alan adlarının özelliklerini değiştirebilir, hizmet ekleyebilir, gerekli bilgileri girip alan adınız için isim sunucularını belirtebilirsiniz.

7.Adım: Sipariş Özeti sayfası siparişin onaylanma aşamasıdır. Bu sayfa üzerinde satın aldığınız hizmetlerin bedeli yazar. Alt kısımda bulunan İndirim kodu bölümünden aldığınız paketin fiyatında indirim elde edilir. İndirim kodu kazanmak için blog sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.

8.Adım: Aşağıdaki resimde bulunan alana istenilen gerekli bilgileri doldurunuz, hesabınız için şifre belirleyinizi, ödeme metodunuzu seçiniz ve son olarak kullanıcı sözleşmesini okuyup kabul ediniz. Buraya kadar eksiksiz geldiyseniz bir e-posta ile aktivasyon mesajı size ulaşacaktır.

 

 

blog , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir