Neden Şirketinizin Bir Bloğa İhtiyacı Var?

20Ocak 2019
by Beraat DÜLGAR

İlk olarak kendinize şu soruyu soralım. Gerçekten her şirketin  bloğa ihtiyacı var mı? Bu sorunun cevabını fazla aslında çok basit. Çünkü Google ve Microsoft gibi Dünya Markalarının bile Blog Siteleri bulunuyor. Dolayısıyla şirketlerin sadece kendisini tanıtan bir web sayfasından öte bir blog sistemine de sahip olması gerekiyor.

Biz Küçük Bir Şirketiz Neden Bir Blog Sistemine İhtiyacımız Olsun Diyorsanız?

İyi bir blog işletmenizi tanıtmak için çok ideal bir araçtır. Ayrıca bir blog sitenizin olması geliştiricilere ihtiyaç duymadan sitenizi geliştirmenizi ve sürekli olarak güncellemenizi sağlar. Diğer sebeplere de göz atalım.

SEO

Mükemmel bir web siteniz var. Görenleri kendine hayran bırakıyor. Elbette bu inanılmaz bir başarı ancak Google için en önemli SEO unsuru içeriktir. Yeni içeriğe sahip siteler, sabit içeriğe sahip web sitelerine göre daha avantajlı sayılır. Sıralamanızda daha iyi yerlere çıkabilmek için blog sistemine ihtiyacınız var.

Müşterilerinizle İletişim Kurun

Standart Blog Biçimlerini incelerseniz , WordPress, Joomla gibi, genel olarak site sahibi içerik ekler ve ziyaretçiler yorum yapar. Sitenizde yorum yapılması müşterilerinizle etkileşimin artması ve yeni gelen ziyaretçilerin şirketinize güven duyması açısından önemlidir.

Kampanyaları Daha Rahat Duyurun

Müşterilerinize kampanyanızı duyurmak için önemli yöntemlerinden biri de Blog Sistemidir. Bloğunuza abone olan müşterileriniz siz yeni bir içerik paylaştığınızda mail yoluyla kampanyanızdan haber alabilirler.

Peki Nasıl Blog Yazılabilir?

Blog yazmak zahmetli bir iş gibi gözükebilir. Özellikle konu bulmak gerçekten zor bir hal alabiliyor. Blog konusu aslında 2 temel unsura dayanır. Kampanyalarınız ve müşterilerinizin sorunları. Özellikle müşterilerinizin dertlerine derman bulacak blog yazılarının şirketiniz açısından önemi büyük olacaktır. Blog yazmayı bir ekip çalışması haline getirin. Departmanlar halinde birkaç kişilik bir ekiple önemli blog yazıları çıkarıp sitenizi ziyaret eden kişileri etkileyebilirsiniz. Özellikle ilgi çekici görsellerle bloğunuzu ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Ve en önemli nokta anlatmak istediğiniz bilgiyi kısa ve öz şekilde vermenizdir.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir