Microsoft Outlook Yerine Kullanılabilecek Ücretsiz Uygulamalar

28Aralık 2018
by Beraat DÜLGAR

İlk Olarak Microsoft Outlook Nedir?

Herkes tarafından bilindiği üzere piyasadaki en iyi e-mail yazılımı Microsoft Outlook olarak kabul edilir. E-Mail, kişiler, takvimler hatta CRM özellikleriyle çok gözde bir programdır.

2014 yılında Steve Balmer CEO’luk görevini Satya Nadella’dan devraldı. Ve Steve Balmer yeni bir Microsoft’a yeni bir vizyon getirdi. Microsoft “Cloud-First, Mobile-First” mottosuyla Microsoft Azure piyasaya çıkardı ve daha güçlü bir hale geldi. Ayrıca Microsoft Paketlerinin içinde Word, Excel, Powepoint gibi çok kuvvetli programlarda bulunuyor.

Bulut tabanlı e-mailler, gmail, outlook ve domain (domain@domain.com gibi) mailleri için kullanışlı olan Outlook’a ücret ödemeniz gerekmektedir. Biz şimdi Outlook yerine kullanılabilecek ücretsiz uygulamalardan bahsedeceğiz.

Thunderbird

Bir Mozilla projesidir ve ücretsiz indirip kurabilirsiniz. Açık kaynak kodludur. Mail Kurulum Sihirbazı ile rahatlıkla maillerinizi kurabilirsiniz.

Thunderbird ile tek tıkla adres defterine erişim sağlayabilirsiniz.

Thunderbird bir diğer avantajı ise çok sayıda eklentiye sahip olmasıdır. Bunlardan en meşhurları Adblock Plus ve Compact Header’dır.

Zimbra Desktop

Zimbra Desktop Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemlerinin desteklediği bir sistemdir. Bu açık kaynaklı yazılım Outlook ile çok fazla ortak yönü olması ile de sıkça tercih edilir. Çeşitli E-Mail çözümlerinin yanısıra kişileri ve takvim verilerini hesaplar arasında da senkronize eder.

IncrediMail 2.5

Çok tercih edilmeyen eğlenceli bir sistemdir. 2.5 sürümü yıllardır devam ediyor. Kendisini çok geliştirdiği söylenemez. En büyük farkı kullanıcılara animasyon ve eğlenceli ifade gönderme özelliğidir.

Opera Mail

Opera Mail Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemlerinin desteklediği bir sistemdir. Opera Tarayıcısı ile uyumlu çalışır ve Tarayıcı bir güncelleme aldığında Opera Mail’de güncelleme alır. Ve kullanıcıların aynı anda birden fazla maili görüntülemesini ve filtrelemesini sağlar. İyi bir alternatiftir.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir