Maillere Otomatik Yanıt ve İmza Ekleme

02Ocak 2017
by admin

Merhabalar, Bu yazımızda gönderdiğimiz maillere imza eklemeyi ve webmail üzerinden otomatik yanıt eklemeyi anlatacağız. Webmail üzerinden yapacağımız bir kaç ayar ile gönderdiğniniz maillerde imzanız yer alabilecek yada mail aldığınızda otomatik cevap gönderebileceksiniz.

Öncelikle bilmeyenler için webmaile nasıl ulaşacaklarını kısaca anlatalım; Webmaile giriş yapabilmek için siteadi.com/webmail yada siteadi.com/roundcube adresine giriniz. Ardından mail adresinizi kullanarak giriş yapınız. Burada sizden istenilen mail adresi kendi açmış olduğunuz ve değişiklik yapacağınız mail adresidir.

Evet web maile giriş yaptığımıza göre hemen imza eklemeyi öğrenebiliriz.

1. Sağ üst tarafta bulunan “Ayarlar” Sekmesine tıklayınız.
2. Kimlikler Sekmesine tıklayınız.
3. Mail adresinizi bulunuz ve üzerine tıklayınız.
4. Mail adresinize tıkladıktan sonra açılan sayfada imzamızı ayarlayabiliriz.

Yukarıda görmüş olduğunuz görsele göre sizde kendi imzanızı oluşturabilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz maillerin sonuna otomatik olarak istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Yada Görsel eklemeniz´de mümkündür.

Evet maillerimize imza eklemeyi başardık. Şimdi maillerimize otomatik yanıtı nasıl hazırlayacağız buna bakacağız. Öncelikle directadmin panelinize giriş yapınız. Directadmin panelinizdeyken “Otomatik Cevaplayıcılar” sekmesine tıklayınız ve buradan “Yeni Otomatik Cevaplayıcı Oluştur” butonuna basınız.

Karşımıza gelen ekran bize mail gönderenlere otomatik olarak mail göndereceğimiz ekandır. Bu ekranı kendimize göre dolduruyoruz. Aşağıdaki görselde örnek gösterildi.

Cevaplayıcı Adresi: Mail adresimiz mh@kaliteweb.com ise mh yazıyoruz sadece
Cevaplayıcı Mesajı: Bu bölüme otomatik olarak ne mesaj göndermek istiyorsanız onu yazabilirsiniz.
CC olarak gönder: Bu bölümü işaretlerseniz size gelen maile yazdığınız cevabın bir kopyasıda buraya eklediğiniz mail adresine gidecektir. Gelen maillerden haberdar etmek istediğiniz birisi varsa buraya yazabilirsiniz.

Evet bu yazımızda webmail üzerinden mail adresimize imza eklemeyi ve Directadmin üzerinden otomatik mail cevaplayıcı hazırlamayı öğrendik. Sizde yukarıdaki adımları izleyerek bu işlemleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Genellikle kurumsal hosting müşterilerinin kullandığı bu adımları tüm mail hesaplarınıza uygulamanız mümkündür.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir