Linux Hosting

27Şubat 2017
by admin

Linux hosting linux işletim sistemi alt yapısı ile kurulmuş web sitesi barındırma sistemidir. Günümüzde en çok tercih edilen web hosting firmasından ürünleri arasındadır. Bizde bu yazımızda linux hosting ürününün neden bu kadar çok tercih edildiğinden, hizmet verme şeklinden vb. durumlardan bahsedeceğiz.

Linux Hosting Nedir ?

Hosting, web sitesi kuracağımız zaman internette ihtiyaç duyduğumuz alanı bize sağlayan sistemdir. Linux hosting de bu hizmeti veren bir üründür. Linux hosting php tabanlı yazılımlar için en ideal ortama sahiptir. Php yazılımın ihtiyaç duyduğu ek modüllerin tamamı da linux üzerinde çalışmaktadır. Html ve flash objelerde linux üzerinde rahatlıkla çalışabilir. MYSQl de bulunmaktadır. Linux hosting de e-mail hesabına da sahip olabilirsiniz. Php tabanlı forum, portal ya da benzeri yazılımlar linux hosting de sorunsuz çalışmaktadır. Eğer basit html tarzında bir site kurmayı ya da sadece e-mail hesabı istiyorsanız hosting ürünleri arasında linux hosting en idealidir. Ancak IIS linux hosting üzerinde çalışmamaktadır. Linux web hostingin en çok tercih edilme sebeplerinden biri de hacker saldırılarına karşı oldukça iyi önlem almalarıdır.

Bunun yolu da alt yapılarının sağlam olması ve uptime oranının yüksek olmasından geçmektedir. Verdiği iyi hizmete rağmen fiyatını da oldukça düşük tutmaktadır. WordPress, drupal ve joomla gibi sistemler ile performanslı olarak çalışabilmektedir. Bu da php destekli olmasının getirdiği bir artıdır. Hız konusunda da çok iyi olması da siteye bir artı özellik katmaktadır. Plesk, cpanel ve direct admin gibi panelleri de çalıştırmaktadır linux hosting..Linux hosting stabil çalışmaktadır. Bu da linux hostingi daha devamlı bir hale getirmektedir. Yüksek kapasiteli sunuculara sahip olunmasına rağmen daha az müşteri almayı tercih etmektedir linux hosting. Bunu yapmasındaki amaç ise uygulamanın performansını yüksek tutmaktır.  

Internette karşınıza her an problem çıkması yüksek ihtimaldir. Bu yüzden çoğu zaman desteğe ihtiyaç duyarsınız. İşte linux hosting size bu desteği vermektedir. 7/24 saat uzman destek veren uygulama güler yüzlülüğe ve samimiyete de fazlası ile dikkat etmektedir. Destek ekip sizin sorununuzu öğrendikten sonra önce sorunu çözer sonra bunu kendileri deneyimler en son size çözümü iletirler. Yani garantisi olmayan hiç bir çözümü size sunmazlar. Bütün bahsedilen bu özelliklerden de anlayacağınız üzere linux hosting oldukça kullanışlı performansı yüksek bir uygulamadır. Web sitesi kurmayı düşünürseniz ilk tercihiniz arasında yerini bulabilmektedir. Özellikle php yazılımlı bir site kurmayı planlıyor iseniz linux hosting uygulaması tartışmasız bu konuda bir numarada yer alır. 

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir