Kurumsal Web Hosting

22Şubat 2017
by admin

Kurumsal hosting, bireysel hostingden çok daha kuvvetli bir cPanel hosting çeşididir ve bir sunucu yöneticisinin tecrübesine ihtiyaç hissetmeden kendi kaynaklarınızı elde etmeniz mümkündür. Bireysel hostinge göre içerdiği özellikleri ve sağladığı destekler açısından farklılık gösterir. Firmalar, kişilere oranla çok daha yüksek sayıda e-mail hesabına gereksinim duyarlar. Kurumsal hosting türünün uygun olduğu kullanım alanları, e-ticaret, yüksek trafikli veya veri uygulamaları açısından yoğun olan sitelerdir. Platformu bireysel web hosting türüyle aynı olarak LAMP’tir.
Bu platform içinde Linux, Apache, Mysql, PHP ve Windows işletim sistemlerini içinde barındırır. Teknik beceri düzeyi temel düzeydir. Site ziyaretçileri oldukça yüksektir.

Destek bireyselde olduğu gibi standart destek değil, site yoğunluğu ve trafiğinin fazla olması nedeniyle genellikle daha kapsamlıdır. Root erişimi yoktur. Adanmış IP adresi 1 adet olarak mevcuttur. Anlık görüntü yedeklemeleri bulunmamaktadır. Sağladığı bütün özellikler dikkate alındığında, kurumsal hosting paketleri kurumsal bir web sitesine gereksinim duyan firmalar için kolay kullanımlı, geniş kapsamlı ve düşük fiyatlı bir hizmet sunmaktadır. Bazı kurumsal hosting paketleri içerisinde hazır yazılımlar barındırır ve bu şekilde bir e-ticaret sitesi oluşturulur. Kurumsal web hosting paketi tercih edilirken hosting yapısının esnek olmasına, güvenilir ve kesintisiz bir hizmet anlayışına, fiyatının uygun olmasına ve teknik destek sağlayan ekibin gerçekten uzman olmasına dikkat edilmelidir.

Firmanın vereceği hizmete ve bu hizmetin yoğunluğuna bağlı olarak doğru hosting tercihinin yapılması, sunulacak hizmetin müşteri veya kullanıcıya en hızlı ve verimli biçimde ulaşmasını sağlayacak bir faktördür.Hizmetin verimli şekilde sunulması açısından hazır bulunan hosting paketleri gibi, ayrıcalıklı özellikler içeren hosting paketleri seçilebilmesi de önemlidir. Sunucuların birbirleriyle yaptıkları data paylaşımlarının meydana getirdiği trafiğin oluşturduğu ağ şeklinde tanımlanabilecek internet için vazgeçilemez bir unsur olan sunucu, internet üzerinden sunulan her çeşit hizmetin istenilen özelliklerde ve verimli olabilmesi için doğru tercih yapmak çok önemlidir.


Sunucu tercihleri web vasıtasıyla verilmek istenen hizmetin çeşidine ve olması beklenen kullanıcı trafiği ve yoğunluğuna bağlı olarak, farklı yazılım ve donanım çeşitlerine göre seçim yapılmalıdır. İnternet hizmetini verimli bir şekilde sunabilmek için sunucuların donanım özelliklerinin olabilecek en üst düzeyde olması da önem taşımaktadır. Kurumsal boyutta web hizmeti sunabilmek için gereken hizmetin kapsamı ve çeşitli özelliklerine sahip olan hosting seçenekleri kurumsal hosting ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Web hizmetinin özelliklerine göre esnek paket çeşitleriyle desteklenen kurumsal hosting paketleri kurumsal olarak gereksinim duyulan web hosting ihtiyacına yeni trendlere uygun bir hizmet anlayışı geliştirmiştir.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir