Kullanışlı SEO Araçları

16Aralık 2018
by Beraat DÜLGAR

XML – Sitemaps

XML (Extensible Markum Language – Genişletilmiş İşaretleme Dili), internet üzerinden veri iletişimi standart hale getiren bir işaretleme dilidir. XML özellikle SEO açısından öneminden ziyade verilerin başka bir platforma daha rahat bir şekilde taşınmasını sağlar. https://www.xml-sitemaps.com/ adresinden kendi sitenizin XML’ini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ubersuggest

Daha fazla anahtar kelimeye ihtiyacınız varsa bu site tam size göre. Bir anahtar kelime yazın ve o kelimeyle alakalı birçok anahtar kelime sizlere sunsun. Üstelik Aranma Hacmi, Seo zorluğu ve SEM için belirlenen fiyatı da size verecektir. En dikkat çekici özelliği ise SERP Analizi yapmasıdır. Bu özellik de o anahtar kelime için ilk 100 siteyi listelemektedir. https://neilpatel.com/ubersuggest/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Google Trends

Gün içerisindeki popüler, trend aramaları gösteren Google’ın ücretsiz servisidir. Ayrıca istediğiniz anahtar kelimeleri aratarak tarih aralıklarına göre dönemsel aramaları da listeleyebilirsiniz. Üstelik bunu bölgesel olarak da yapabilirsiniz. Özellikle SEO konusunda bu araç size bir adım öne çıkaracaktır. https://trends.google.com.tr/trends/?geo=TR adresinden ulaşabilirsiniz.

Siteliner

Sitenizi yeniden keşfedin. Benzer içerikleri ve kırık linkleri ve daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Sitenizi incelerken ilk olarak en önemli sorunlarınızı listeliyor. Ayrıca sayfalarınızın ortalama boyutu, ortalama sayfa yükleme süresi, sayfa başına sözcük sayısı, internal, external ve toplam linkleri size listeler. http://www.siteliner.com adresinden ulaşabilirsiniz.

SEOptimer

Sitenizi analiz etmeye yarayan araçtır. SEO Puanı, kullanılabilirlik, performans, sosyal bağlantılar ve güvenlikle ilgili size değerleri gösterir. Ayrıca Sitenizin SEO’sunu iyileştirmek adına tavsiyelerde bulunur. Hatta sitenizde toplam kaç obje bulunduğunu bunların kaçı html, js, css sayfası olduğunu kaç resim dosyasının bulunduğunu bu araç sayesinde öğrenebilirsiniz. https://www.seoptimer.com/ adresinden bu araca ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir