Kiralık Sunucu

28Şubat 2017
by admin

Teknoloji ile iç içe olduğumuz bu çağda en güvenilir, doğru ve hızlı erişim herkesin ortak noktası olmaktadır. Erişim hızımız ve paylaşımlarımız ne kadar çabuk olursa teknoloji bizim için o kadar iyidir. Bireyler, firmalar hazırladıkları web sayfalarını yüklemek için internet üzerinde alana ihtiyaç duyarlar. İhtiyacı karşılayan bu alanlar güvenli ve hızlı erişim hakkı tanımalıdır. Sunucuların yapabileceği bu alana hosting adı verilir. Sunucular veriyi istemcilerle paylaşan programdır. İnternette ki her şey istemci-sunucu modeli olarak çalışır.

Kendimize ait bir sunucumuzun bulunması gerekir. Ancak kendimize ait sunucu farklı içeriklere geçişlerimizde, dönemsel farklılıklarımızda yetersiz kalabilmektedir. Her şey bu kadar kusursuz olmak zorundayken, sunucunun yetersiz kaldığında daha güvenli bir alan için sunucu kiralama işlemine başvurabiliriz. Daha hızlı, daha güvenli, bizi doğru yönlendirecek, ihtiyaçlarımıza cevap verecek sunucuya ihtiyaç duyarız. Bu yönde sunucu kiralama arayışına gireriz. Kiralık sunucular da donanımla ilgili bütün risk faktörleri kiraladığımız firmaya aittir. Sistem üzerinde karşımıza çıkabilecek tüm arızalar, tamir edilmesi, parça değiştirilmesi sunucu sağlayıcının sorumluluğudur. İnternet üzerinde kolay erişim sağlayan, paylaşım alanına ihtiyaç duyan bütün kullanıcıların tercih sebebidir.


Küçük şirketler, yeni ve belirli bütçe ile başlayanlar, orta ve düşük seviye trafiğine sahip sitelerinde kullanabileceği de sunucular vardır.
Tüm istekleri karşılayacak, erişimleri hızlandıracak müşterilerin isteklerine karşılık verecek hostingler bulunmaktadır. Önemli olan bu bilgi çağında doğru kararlar, hızlı adımlarla ilerlemek. Fazla erişim yapılan sitelere doğru sunucuları kiralayarak, yeterli hosting alanları elde edebilmektir.


Kiralık Sunucuların Faydaları

Kiralık sunucu müşterinin seçtiği işletim sistemi yüklemesi yapılarak ve güvenlik tedbirleri yapılarak müşteriye sunulur, ekstra güvenlidir.
Kendi adına açılan bir sunucu olmadığı için, gerektiği zaman doğabilecek değişiklik ,kiralanan sunucu firma tarafından düzenlenir gereken sunucuya geçişi yapılır. Bu açıdan maliyet olarak daha makul olacaktır.

Dışarıdan gelecek tüm tehditlere karşı belli bir düzen içermektedir. İhtiyaç dışındaki tüm bilgilerinizi gizleyebilir, müşterinin isteği olmadan kesinlikle paylaşıma açılmamaktadır.
Tercih edilen sunucuya göre yüksek performans sağlamaktadır. Erişim noktasında kolaylık sağladığı zaman müşteriye kazancı daha çok olacaktır.
Donanımla ilgili sıkıntı sağlayıcı firmaya aittir.
Kiralanan sunucuların işletim sisteminden bağımsız tarayıcı tabanlı bir yönetim ekranı vardır. Bu ekranla işletim sistemin devre dışı kaldığı zamanlarda uzaktan kapanıp açılabilir, gerektiğinde kullanımlarımızı belirli süreler içinde inceleyebilir. Sistem üzerinde çalışan programları kategorilere ayırıp, izlenmesini sağlar. Buda birçok alanda zamandan, hızdan, performanstan zaman sağlamamıza yardımcı olur.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir