Kaliteweb Üzerinden Sunucu Kiralama

30Kasım 2016
by admin

Sunucu KiralamaKaliteweb web hosting ailesi olarak bu yazımızda sunucu kiralama işlemini anlatacağız. 129 TL den başlayarak 259 TL ye kadar giden sunucu paketleri ile kendi veri merkezinden kendi donanımları ile hizmet veren bir firma ile çalışmak size çok keyifli bir deneyim yaşatacak. Kaliteweb web hosting üzerinden satın almak istediğiniz sunucuya karar verdiyseniz aşağıdaki adımları izleyerek sunucunuzu kiralayabilirsiniz.

  • Almak istediğiniz sunucuya karar verdiyseniz sunucu paketinin alt tarafında bulunan “satın al” butonuna basıyoruz.
  • Karşımıza Ürününüze alacağınız ek hizmetler ve fatura döngünüzü ayarlayacağınız bir ekran gelecektir.

Ürün Konfigürasyonu

Fatura kesin aralıklarınızı bu bölümden ayarlayabilirsiniz. (Yıllık ödemelerde 10 ay öde 12 ay kullan kampanyası bulunmaktadır.)

Sunucunuzu Özelliklerini Ayarlayın

Bu bölümden hostname Örneğin server1(.domaininiz.com), Name server ayarları ve root şifrenizi ayarlamaktasınız.

Ayarlanabilen Seçenekler

Bu bölümden kurulacak işletim sistemi, Kurulacak kontrol paneli, Yedekleme hizmeti isteyip istemediğiniz, Windows sunucu kiralayacaksanız microsoft sql ürünleri, Ekstra ram ve ekstra ip ayarlarınızı yapabilrisiniz.

Gerekli ayarlarımızı yaptığımıza göre artık “Sepete Ekle” butonuna basarak bir sonraki adıma geçebiliriz.

  • Karşımıza gelen ekranda kupon kodumuz varsa indirim kodu bölümüne yazarak ekstra indirim kazanabiliriz. Eğer indirim kuponunuz yoksa “Ödeme” butonuna basarak bir sonraki adıma geçebiliriz.
  • Bu bölümde faturamızı görüntüleyeceğiz. Fatura ödeme şeklimizi seçerek ödeme bilgilerimizi giriyoruz.
  • Son olarak ödememizi yaptıktan sonra ödeme bildirimi göndermek kalıyor.

010

Evet sunucumuzu az önce kiraladık, artık bir kiraladık sunucu sahibiyiz. Şimdi yapmamız gereken tek şey beklemek. Sunucu siparişiniz tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz ekstra donanımların eklenmesi, İşletim sisteminin kurulması, kontrol panelinin kurulması, Sunucu üzerinde gerekli testlerin yapılması, İP adreslerinizin ve istediğiniz ekstra İP adreslerinin sunucuya girilmesi ve son olarak sunucunuzun kabinine yerleştirilmesi ile birlikte tarafınıza sunucu bilgileriniz mail olarak iletilecektir.

Sunucu bilgilerinizi aldıktan sonra lütfen sunucu şifrenizi değiştiriniz. Sunucu şifrenizide değiştirdikten sonra artık bir sunucu sahibisiniz. Sunucunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sunucunuz tamamen size aittir ve kaliteweb web hostingin herhangi bir yönetimi söz konusu değildir.

Bu yazımızda sunucu kiralama işlemini anlatmaya çalıştık, umarız verdiğimiz bilgiler işinize yarayacaktır.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir