Kadın Blogger Olmak

Çoğumuz günlük hayatımızda yaşadığımız bizi sevindiren veya üzen olayları yazmak isteriz. Eskiden günlüklere yazılan bu olaylar günümüzde blog sitelerine yazılmakta.

Günümüzde birçok kişinin artık blog sitesi bulunmakta. Kimi blog sitelerine günlük hayatını yazmakta kimi ise yeni öğrendiği şeyleri, Hem tekrar etmek hem de başkaları ile paylaşmak için yazmakta.

Blog dünyasında en aktif rol oynayanlar ise kadın kullanıcılar. Kadın bloggerlar birbirleri aralarında dayanışma sağlayarak bu işe yürütmektedirler. Sizde blog sahibi olmak istiyorsanız kaliteweb web hosting den wordpress hosting hizmeti satın alabilir ve hemen blog yazmaya başlayabilirsiniz.

girl-791177_960_720

Bu yazımızda kadın bloggerler için düzenli blog tutmanın faydalarını aktaracağız.

  1. Kendilerini daha iyi ifade etmekteler; Blog yazmadan önce herkes iyi ya da kötü bir araştırma mutlaka yapmakta. O an farkında olmasak bile bu araştırma zamanla bizim bilinçaltımıza işlemektedir. Blog yazmaya başladıktan bir zaman sonra ise göreceksiniz ki kendinizi artık daha iyi ifade ediyorsunuz ve kelime dağarcığınız oldukça gelişmiş.
  2. Uzmanlık; 1. Maddede belirttiğimiz gibi blog yazmak için iyi ya da kötü herkes araştırma yapmakta. Bu araştırmaların sonunda konular hakkında bilgi sahibi olmaktasınız. Zamanla göreceksiniz ki bloğunuzda yazdığınız konularda uzmanlaşmaya başlamışsınız.
  3. Diğer bloggerlarla tanışma fırsatı; Blogunuzu düzenli olarak tuttuğunuz, insanlara kendi hayatınızla ve insanların merak ettiği konularla ilgili bilgi vermeye devam ettiğiniz sürece takipçi kitleniz oluşacaktır. Takipçileriniz sizin o gün neler yazdığınızı merak edecek ve bloğunuza girerek o günün konusunu okumak isteyecektir. Buda zamanla aranızda bir bağ kurmaya neden olacaktır. Bu durum farklı blog sahipleri ile röportaj yapma ve farklı insanlar tanıma olanağı sağlayacaktır.
  4. Blogger annelerden destek alma şansı; Makalenin başında kadın bloggerların aralarındaki dayanışmadan. Kadınlar ilk annelik zamanlarında ne yapacaklarını pek bilmezler ve genellikle kendi annelerinden ablalarından destek alırlar. Bloggerlar ise diğer blogcu annelerden destek alabilirler. Bu çok sık görülen bir şey en basitinden bugün ne pişirsem konusunda destek alan kadın bloggerlar bile bulunmakta.
  5. Gelir elde etme şansı; Blog yazarak para kazanmanız mümkün. Zamanla takipçi kitleniz oluştukça bu işten para kazanabilirsiniz. Çeşitli reklam kuruluşları kadın bloglarının daha aktif ve samimi olduğunu düşünerek kadın bloglarına reklam vermek istemekteler.
  6. streslerinizden kurtulun; Ve son maddemiz yazmak stresinizi azaltacaktır. Her konuda yazın, Moraliniz bozukken yazma işini asla ihmal etmeyin.

About the author /


1 Yorum

  1. kadın saglık

    kadın blogger olmanın zorluğu çok fazla imiş işiniz zor inş emeğinizin karsılıgını alırsınız

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *