Joomla SSL Hatası Çözümü

28Mart 2017
by admin

Joomla SSL hatası çözümünü sizler için hazırladık ve derledik. Yazıyı okuyarak Joomla SSL hatası çözümü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Belirteceğimiz işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz sizlere bu konuda fayda sağlayacak ve Joomla SSL çözümü hatasını başarıyla gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Web hosting lerinde web sitenizde karşınıza çıkan bu problemin çözümünü anlatmaya başlayalım.

Joomla SSL Hatası Çözümü Nasıl Yapılır ?

Web sitenizin internette var olmasını sağlayan domain internetteki kimliğinizi oluşturur. Domain kullanmak ne yazık ki bazı sunucu hatalarının ve belirli hataların önüne geçmez. Bugün web sitenizde yaşayabileceğiniz sorunlardan biri olan Joomla SSL hatası çözümünü nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağız. Bu hata için Joomla yönetim paneli üzerinde olan SSL ‘yi enable/disable ederek adrese gidebilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirdiğinizde bir değişiklik olmadığını ve site erişiminin aktif hale gelmediğini görebilirsiniz.

Bunun için işlemlerinizi Joomla üzerinden değil Joomla’ya ait olan PHP kodları içerisine girip değişiklik yaptığımızda SSL probleminden HTTP protekolünü kullanarak kurtulmuş olacaksınız. Burada PHP tarafına işlem yapmanız gerekmektedir. Alanadınız.com/administrator sayfası üstünden Joomla yönetim paneline girip sistem menüsüne tıklıyoruz ve yapılandırma seçeneğine gidiyoruz. Burada üst sekmede yer alan sunucu butonuna tıklamanız gerekiyor. Daha sonra Joomla web siteniz üstünde SSL kurulum işlemlerini hallettikten sonra SSL Zorla seçeneği üzerinden  tüm site seçeneğine basıyorsunuz ve kaydet seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra web siteniz  HTTPS protokolünü kullanarak güvenli bağlantı le beraber açılmış olacaktır. Bu işlemler aktif etme ksmı ile ilgiliydi. Eğer web siteniz HTTPS Hatası vererek yine erişimi keserse şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bunun için natro web adresini kullanıyorsanız müşteri paneline giriş yapıp Web sitesi yönetimi>web sitesi>seçenekler>otomatik web FTP seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada Joomlaya ait tüm dosyalar FTP üstünde yer almaktadır. Burada configuration.php dosyasına düzenle butonuna basarak giriş yapıyorsunuz. Burada karıştırmamanız için CTRL+F tuşu ile size bir kod gönderilecektir. Bu kodun değerinin 2 olması gerekecektir. Bu değer daha sonra 0 olarak atandırılacak ve sorun çözülecektir. Sorunun çözüm kaynağını sizlere detayları ile birikte aktardık. Joomla SSL hatası çözümünde size vermiş olduğumuz bu bilgiler ile bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bahsettiğimiz işlemlerde bir yanlışlık yaptığınızda hatanın düzelmediğini görebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta verdiğimiz bilgileri eksiksiz olarak uygulamanız olacaktır. Bu bilgileri eksiksiz uyguladıktan sonra hatanın düzeldiğini görebilirsiniz. Yapamadığınız herhangi bir kısımda yazıya dönüp tekrar okuyarak işlem yapmanız sizlere bu yönde kolaylık sağlayacak adımlardan biridir.

blog , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir