Joomla Hosting

11Aralık 2016
by admin

Joomla PHP yazılım dili kodlanmış CMS (İçerik Yönetim Sistemi) dediğimiz ücretsiz blog scriptdir. Joomla ile açık kaynak kodlu ve geliştirmeye açık bir şekilde kendi blogunuzu oluşturabilir ve bloglarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Sadece blogda değil tabi bir çok sektör için uygun hale getirilebilen Joomla ile hızlı bir şekilde web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Joomla kurulumu bilmeyenler için bugün hazır joomla kurulu olarak teslim edilen joomla hosting paketlerinden bahsedeceğiz. Joomla hosting Joomla kurulu olarak size teslim edilen bir hosting hizmetidir. Normal hosting hizmeletlerinde, Hizmeti satın aldığınızda size FTP bilgileriniz iletilir ve joomla kurulumunu kendiniz yapmanız gerekir. Kimi zaman internet hızından, kimi zaman güncel joomla dosyalarını ararken geçen vakitten bu sıkıntılı bir işlem olabilir. Ancak Joomla hosting paketlerinden birini satın aldığınız hosting firmanız sizin için bir hosting hesabı açar ve içerisine joomla kurulumu yaparak sizlere hem FTP bilgilerinizi Hemde Joomla admin panel bilgilerinizi iletir. Böylece sizi joomla kurulum işlemlerinden kurtarır.

Joomla hosting hesabı satın aldınız kurulum yapıldı ve size bilgiler gönderildi. Şimdi yapmanız gereken web sitenize güzel bir joomla tema bulmak ve web sitenizi kendinize göre düzenlemek. Ve artık web siteniz yayında. Joomla hosting, WordPress ve benzeri sistemlere göre daha güvenli bir sistemdir. Diğer açık kaynak blog sistemlerine göre daha az kullanan olduğundan dolayı virüs geliştiricilerinin çok sık kullandığı bir sistem değildir.

Joomla hostingin tek özelliğide yukarıda yazılı olanlar değildir elbette. Joomla hosting satın aldığınızda web siteniz joomla gereksinimlerine uygun bir sunucuda barınacaktır ve böylece sunucu ile web siteniz arasında herhangi bir uyumsuzluk olmayacaktır. Böylece web siteniz tamamen çalışması gerektiği gibi çalışacaktır.

Normal hosting hizmeti satın alıp içerisine joomla kurduğunuzda kurulum ilk seferde tamamlanmaya bilmektedir. Bunun nedeni sunucu özelliklerinin joomlanın istediği özelliklere uymamasıdır. Bu işlem için hosting firmanıza ticket atmanız ve istediğiniz özelliklerde bir sunucuya taşınmak istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Ancak joomla hostingde tamamen joomla ile uyumlu çalışan bir sunucuda ve kurulum işlemi ile uğraşmadan web sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir