İphone Mail hesabı Ekleme

04Kasım 2016
by admin

İphone Dünya üzerinde en çok tercih edilen telefon markalarından bir tanesi konumunda. İphone kullanıcıları hali ile mail kontrollerinide çoğu zaman telefonları üzerinden gerçeklştirmekte. Mail hesabı kurulumu ise biraz karşışık olduğundan müşterilerimizin bu konuda desteğe ihtiyacı olabilmekte ve bir çok müşterimizde iphone mail hesabı kurulumu konusunda destek istemektedir. Kaliteweb Web Hosting blog sayfasında, bugün ki yazımızda sizlere ios işletim sistemine sahip telefonlarda mail hesabı kurulumunu anlatacağız.

Aşağıdaki adımlardan da görebileceğiniz üzere bazen bir kaç dakikalık bir işlem gözümüzde büyüyebilmekte. Aşağıdaki adımları takip ederek İphone cihazınıza mail hesaplarınızı kurabilirsiz.

  1.  Telefonunuzda Ayarlara giriniz.
  2. Mail`e tıklayınız.
  3. Hesap ekleye giriniz.
  4. açılan sayfada “diğer” yada “other” seçeneği mevcut olacak bu seçeneklerden hangisi mevcutsa seçip devam ediyoruz. ( Aşağıda görselde kutucuk içine alınmış buton.)

ios-10-mail-hesabi-kurulumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Karşımıza gelen ekranda “Mail Hesabı Ekle” butonuna basıyoruz.
6. Bu bölümde bizden mail adresimizi şifremizi ve hesap açıklaması isteyecektir. Kurmak istediğiniz mail adresini ve mail adresinin şifresini girelim. Açıklama kısmı birden fazla hesap ekleyecek olanlar için önemli hesaplarının takibini daha kolay yapabilirler. Tek hesap kullanacaksanız herhangi birşey yazabilirsiniz. Ör; Adınız Soyadınız. Ardından sağ üst köşede bulunan “sonraki” butonuna basınız.

iphone6s-ios9-settings-mail-contacts-cal-add-account-info-manual

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Bu bölümde ios mail hesabınızın ayarlarını bulup kurulumu tamamlamayı deneyecektir. hesap ayarlarınızı otomatik olarak bulabilirse mail hesabı kurulumunuz tamamlanmış demektir maillerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bulamadığı taktirde elle girmeniz gerecek bir sonraki maddede görsel ve yazılı olarak görebilirsiniz.

8. Ekranın üst tarafından 2 adet buton bulunmaktadır “imap” ve “pop” bu seçeneklerden pop´u seçili hale getiriyoruz ve aşağıdaki gibi ekranı dolduruyoruz.

Ad: Adınızı yazınız
E-posta: mail@siteadi.com (Mail adresinizi giriyorsunuz)
Açıklama: Adınız soyadınız
Sunucu Adı: mail.siteadi.com
Kullanıcı adı: mail adresiniz
Parola: mail adresinizin şifresi

iphone6s-ios9-settings-mail-contacts-cal-add-account-manual-server

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Kurulum işlemimiz tamamlandı. artık “Kaydet” butonuna basarak mail hesabı kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.

Kaliteweb web hosting ile iletişime geçerek 7/24 Mail, telefon ve Ticket desteği ile yaşadığınız problemlerde anlık olarak iletişime geçebilirsiz, yaşadığınız problemlerde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Yaşadığınız mail problemlemleri ile ilgili 7/24 Kaliteweb web hosting ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir